Nowe rekordy życiowe młodych pływaków

I runda Ligii Wojewódzkiej odbyła się na pływalni OSiR w Zamościu. Udział w zawodach 27 lutego wzięli młodsi podopieczni drużyny pływackiej klubu Swim Team Lubartów. Liga Wojewódzka to seria zawodów odbywających się w ciągu roku, które mają  na celu wyłonienie najlepszego zawodnika oraz zawodniczki w danej kategorii wiekowej w województwie lubelskim. Pomimo krótkiego czasu przygotowawczego (dzieci trenują od 18 stycznia), każdy zawodnik klubu pokonał  swoje słabości, spróbował swoich sił na dystansach 100 i 200 metrów, poprawił swój rekord życiowy i z uśmiechem na twarzy wracał do domu.
W dniach 12-13 marca na 50 m pływalni Aqua Lublin odbyły się Zimowe Mistrzostwa woj. Lubelskiego ( 2009 i starsi). Zawody długie i dosyć męczące, z których zawodnicy przywieźli dużo doświadczenia, nowe życiowe rekordy zawodników i brązowy medal na 50 m stylem motylkowym Kai Wróblewskiej- zawodniczki, która wraz z trenerką przygotowuje się do swoich pierwszych Mistrzostw Polski 14 latków.
Przed naszymi podopiecznymi gorący czas, gdyż co weekend reprezentują klub i miasto Lubartów na zawodach pływackich. Przed nimi Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa 12-13 latków oraz Grand Prix Polski 14 lat i starsi. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości i sukcesów – informuje trenerka Iwona Tarkowska.

Wyjazd na zawody współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Lubartów.