Nowe rondo oficjalnie otwarte

Dziś (12 listopada) miasto oficjalnie oddało do użytku nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Wierzbowa i Batalionów Chłopskich. DSC_3912

W uroczystym otwarciu inwestycji wzięli udział przedstawiciele samorządu Miasta Lubartów, m.in. burmistrz Janusz Bodziacki, zastępca burmistrza Radosław Szumiec, sekretarz Anna Bielińska, przewodniczący Rady Miasta Antonii Czop, radni miejscy, naczelnicy wydziałów odpowiedzialnych za promocję i rozwój gospodarczy miasta. Obecni byli też przedsiębiorcy, osoby duchowne.

 Jak podkreślił podczas otwarcia burmistrz Janusz Bodziacki, budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Wierzbowa i Batalionów Chłopskich to 4 etap projektu „Usprawnienie komunikacji w ciągu ulic Lubelska, Rynek I i Słowackiego”. Zostało zrealizowane w partnerstwie z przedsiębiorcami, dla których dotychczasowe rozwiązanie komunikacyjne było uciążliwe. Są to: WIBRO-CEM s.j., P.H.M. POLCOMM, BiG Machinery, Drukarnia PEGWAN, Usługi Transportowe Krajowe i Międzynarodowe, PPHU NORD, FPH Woźniak.

Prace przy inwestycji rozpoczęły się w lipcu bieżącego roku.

Przebudowano sieć wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną, gazową i teletechniczną oraz odwodnienie. Środek ronda został wyniesiony o ponad metr nad jezdnią, tak jak na skrzyżowaniu ulic Piaskowa, Lubelska, Kolejowa. W ocenie projektantów jest to rozwiązanie podnoszące bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Średnica zewnętrzna ronda wynosi 30 m z jezdnią szerokości 5 m i pierścieniem przejezdnym szerokości 2 m. Wloty na rondo oddzielone są od wylotów wysepkami z azylami dla pieszych.

Zadanie realizowane było w partnerstwie z przedsiębiorcami działającymi na terenie Miasta i Gminy Lubartów, dla których dotychczasowe rozwiązanie komunikacyjne było uciążliwe.

Miasto podpisało umowę na dofinansowanie zadania  z Wojewodą Lubelskim w wysokości 50 procent kosztów kwalifikowanych, tj. do kwoty 1 427 000 złotych z Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy  Program Przebudowy Dróg  Lokalnych  – Etap II Bezpieczeństwo– dostępność – rozwój”.

(fot. Katarzyna Wójcik)

DSC_3903 DSC_3907 DSC_3910 DSC_3911  DSC_3913 DSC_3916-HDR(1)_Default DSC_3917 DSC_3923 DSC_3925 DSC_3926 DSC_3927-HDR(1)_Default DSC_3928 DSC_3929 DSC_3931-HDR(1)_Default-HDR(1)_Default