Nowe spektakle Teatru Arteria

Po raz kolejny Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza na premiery Teatru Arteria. Tym razem będzie repertuar dla najmłodszych widzów. Pierwszego dnia prezentacji (21 czerwca o godz. 18.00) – spektakl pt. „Bajkowa Telewizja”, na którym doskonale będą się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Drugi dzień prezentacji, czyli 22 czerwca o godz. 18.00 to już propozycje dla nieco starszych widzów. Premierowy pokaz będzie miał spektakl pt. „Nuda”, opowiadający o próbach wyrwania się czterech małomiasteczkowych dziewczyn ze śmiertelnego zagrożenia, jakim jest nuda. Tego samego wieczoru powtórnie będzie można zobaczyć uwielbiany przez wszystkich spektakl „Cafe Murder” będący zgrabnym połączeniem komedii, kryminału oraz brawurowo zagranych postaci. Wstęp jest wolny.


„Bajkowa Telewizja”

Reżyseria: Adrian Krać
Scenariusz: John Woodard
Tłumaczenie: Adrian Krać
Scenografia: Adrian Krać
Występują:

Kot: Julia Stasiuk
Mysz 1: Julia Tkaczyk
Mysz 2: Julia Kawecka
Mysz 3: Kinga Duda
Zielony Kapturek: Iga Goleń
Wilk: Natalia Budzyńska
Jimmy: Julia Grzesiuk
Dean: Lena Brzyska
Serdelek: Małgorzata Misiarz
Mama Świnka: Weronika Duda
Wielki Zły Wilk/Mama Niedźwiedź: Olimpia Dejko
Złotowłosa: Nadia Benet
Kelner: Wiktor Opolski
Tata Niedźwiedź: Martyna Serewa
Mały Niedźwiedź: Lena Benet

Bajkowa Telewizja to kanał telewizyjny, który musi poprawić swoją oglądalność poprzez nową ramówkę programową. Trzy myszy pracujące jako menedżerowie muszą przedstawić nowe propozycje programów swojemu szefowi, którym jest Kot. Muszą to zrobić szybko, bo inaczej skończą jako dodatek do kociej karmy. Wpadają na pomysł, by zrobić programy z opowiedzianych na nowo klasycznych baśni, z nowymi wątkami, zabawnymi dialogami i niespodziewanymi zwrotami akcji.

Nuda”

Reżyseria: Adrian Krać
Scenariusz: Grzegorz Sławiński
Scenografia: Agnieszka Guz
Występują:
Osoba 1: Małgorzata Chruścik
Osoba 2: Kinga Kożuch
Osoba 3: Julia Wronisz
Osoba 4: Agnieszka Guz

Opowieść o czterech dziewczynach, które snują ambitne plany, by w końcu wyrwać się z małej miejscowości i rozpocząć nowe, pełne przygód życie w mieście. Ich cała obecna egzystencja ogranicza się do ławki na przystanku autobusowym. Są do niej fizycznie i mentalnie przyklejone. Każda próba odejścia od ławki chociażby na kilka metrów, kończy się porażką. Atmosfera wszechogarniającej nudy wisi w powietrzu. Jest tak gęsta, że można ją kroić nożem. Sam spektakl z nudą nie ma jednak nic wspólnego. Brawurowo zagrane postaci, dynamiczne dialogi i ogromna dawka ostrego humoru sprawią, że widzowie nie będą w stanie usiedzieć spokojnie na swoich miejscach.

Cafe Murder”

Reżyseria: Adrian Krać
Scenariusz: Nathan Hartswick
Tłumaczenie: Adrian Krać
Scenografia: Agnieszka Guz
Występują:

Maitre’d: Hubert Grodzicki
Szef kuchni: Jan Kolano
Kelner: Wiktor Bronisz
Obsługa: Agnieszka Guz
Detektyw Harris: Jakub Wójcik
Rosemary Saint-John: Zuzanna Waśkowska
Melanie: Agnieszka Iwanek
Valerie: Kinga Cybul
Volleny: Weronika Wiącek
Marjorie: Anna Szymczak

Rosemary Saint-John jest głośną, irytującą hipochondryczką przekonaną o swoim uczuleniu na wodę. Podczas świętowania swoich urodzin w restauracji ze swoimi czterema siostrami – hipiską, typową blondynką, kierowcą ciężarówki i bizneswoman – Rosemary stawia każdego przeciw sobie. Kiedy znika w niejasnych okolicznościach i wszyscy przypuszczają, że doszło do morderstwa, jedynym obiektywnym świadkiem w restauracji jest publiczność, która rozwiąże zagadkę morderstwa. Czy była to któraś z sióstr Rosemary? Detektyw samouk? Wytworny szef kuchni? Elegancki i ułożony właściciel restauracji? Sarkastyczny kelner? Nikt nie jest poza podejrzeniami w tej zachwycającej teatralnej komedii kryminalnej.