Nowe wydarzenia w CSK

Przed nami kolejna odsłona plenerowego cyklu KULTOWE LATO FILMOWE – „Jackie Brown” w reż. Quentina Tarantino – do obejrzenia na dachu CSK oraz premierowe seanse w Kinie CSK! Ponadto otwarcie kolejnych wystaw oraz wakacyjne warsztaty i pokazy Sztukmistrzów.

Kultowe Lato Filmowe

Rewelacyjna atmosfera, plener i kultowe klasyki… brzmi, jak plan na udany wieczór! Zapraszamy na kultowe filmy na Tarasach Widokowych CSK w ogródku klubu Piękna Pszczoła.

Jackie Brown | reż.: Quentin Tarantino, obsada: Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert Forster / kryminał, thriller / USA / 1997

15 LIP 2021 | 21:00

Tarasy Widokowe CSK (ogródek klubu Piękna Pszczoła)

Stewardesa Jackie Brown dorabia do pensji przemytem pieniędzy i kokainy na zlecenie potężnego gangstera Ordella Robbiego. Pewnego dnia zostaje zatrzymana na lotnisku przez agentów federalnych. Ordell wykupuje ją z więzienia za kaucję, by zlikwidować niewygodnego świadka. Jackie obiecuje mu milczenie za 100 tys. dolarów. Gangster zgadza się, nie podejrzewając nawet, że kobieta wcześniej poszła na układ z FBI i w zamian za umorzenie sprawy zobowiązała się wystawić Ordella. Ale ani gangster, ani federalni nie wiedzą, że Jackie ma już dość takiego życia i postanawia wyprowadzić w pole wszystkich. A przy okazji zgarnąć pół miliona dolarów.

– bilety w cenie 8 zł do nabycia w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com

A już za 2 tygodnie:

KINO CSK

Wróg doskonały | reż. Kike Maíllo | thriller psychologiczny / Hiszpania, Francja / 2020

12 LIP 2021 | 19:00

Kino CSK

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot.

– bilety w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com.

DNA (premiera) | Reż.: Maïwenn | Dramat / Francja / 2020

13 LIP 2021 | 19:00

14 LIP 2021 | 19:00

Kino CSK

Lato w Paryżu, miasto pustoszeje. Neige regularnie odwiedza ukochanego dziadka w domu spokojnej starości. To on ją wychowywał i chronił przed toksyczną rodziną, w której od lat szaleje emocjonalna burza. Kiedy Emir umiera, wszystkie międzypokoleniowe nierozwiązane konflikty wracają z nową mocą i zmuszają Neige do zgłębienia swej tożsamości.

DNA” to subtelne i wzruszające kino, przeplatane zabawnymi momentami, ze wspaniałymi kreacjami gwiazd francuskiego kina: Maïwenn („Poliss”), Fanny Ardant („Poznajmy się jeszcze raz”) i Louisa Garrela („Małe kobietki”).

– bilety w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com.

Berlin Alexanderplatz (premiera) | reż.: Burhan Qurbani, | Dramat / Niemcy, Holandia, Francja, Kanada / 2020

16 LIP 2021 | 19:00

17 LIP 2021 | 19:00

18 LIP 2021 | 16:00

Kino CSK

Nowoczesna adaptacja jednej z największych powieści XX wieku. Francis ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec, pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czeka tylko łóżko w nędznym hostelu, kiepsko płatna robota na czarno i kolejne upokorzenia. Chyba że ulegnie wszetecznemu urokowi Reinholda i wraz z nim zanurzy się w cekinowo-neonowy, spływający kokainą i szampanem berliński półświatek.

– bilety w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com.

VOD Kina CSK

Dla tych, którzy chcą dobre kino oglądać w domowym zaciszu zapraszamy polecamy VOD Kina CSK, gdzie na stałe oferujemy kilkaset niezwykłych filmów – do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu! Oglądając filmy na naszej platformie VOD wspieramy Kino CSK!

Centrum Nowego Cyrku

Rodzinne warsztaty cyrkowe

12-16 LIP 2021 | 16.00-18.00
Sala baletowa CSK

Zapraszamy rodziców i dzieci – słyszących i niesłyszących – do wspólnej cyrkowej zabawy!
Podczas bezpłatnych tygodniowych warsztatów uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z różnymi cyrkowymi dyscyplinami m.in. żonglerką, diabolo, a także akrobatyką – dostępną dla wszystkich, także tych mniej wysportowanych.

Nauka nowych umiejętności będzie połączona z dużą ilością zabawy, a warsztaty zakończą się wspólną prezentacją – uczestnicy i uczestniczki będą mieli/miały okazję wystąpić razem z artystami Fundacji Sztukmistrze!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie i na wesoło spędzić czas ze swoją rodziną!

Warsztaty będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

Zgłoszenia: https://docs.google.com/…/1lCyMQ5kaaxCnPq8izOnriHQQxL7c…,

Liczba miejsc ograniczona! Więcej informacji – 508 766 754

Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz dofinansowany ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Lubelski Fire Jam

15 LIP 2021 | 21:00

Plac Teatralny CSK

To cykliczne, ogniowo-muzyczne widowisko, podczas którego tancerki i tancerze ognia prezentują swój kunszt. Widowisko oparte jest o luźną formułę “jamu”, czyli wspólnej twórczej improwizacji, w tym wypadku przy użyciu dyscyplin fireshow.

Wydarzenie organizowane przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Fundację Sztukmistrze w ramach Centrum Nowego Cyrku.

– wstęp wolny

Work in Progress” – pokaz etiud

16 LIP 2021 | 18:00

Sala Baletowa CSK

Work in progres” to pokaz etiud w budowie, idealne miejsce na pierwsze konfrontacje z widzem i nabieranie doświadczenia scenicznego. Występy odbywają się w gronie zaufanej i niedużej publiczności, a po ich zakończeniu następuje wspólna refleksja i artystyczny feedback. Wystąpić może każdy, niezależnie od dziedziny jaką się zajmuje.

Wydarzenie organizowane przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Fundację Sztukmistrze w ramach Centrum Nowego Cyrku.

Wydarzenie dla osób powyżej 16 roku życia.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

– wejście bezpłatne

Wystawy

Niebezpieczne zabawy” Henryk Cześnik

Wernisaż: 15 LIP 2021 |18.00 – wstęp wolny

Wystawa: 16 LIP – 22 SIE 2021

City Project -1

Henryk Cześnik jest absolwentem Wydziału Malarstwa PWSSP w Gdańsku. Tytuł profesora nadzwyczajnego otrzymał w 1994 r., a od 2003 r. jest profesorem zwyczajnym na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi malarską pracownię dyplomującą, na Wydziale Malarstwa i Grafiki.

Brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w renomowanych galeriach, na całym świecie. Wystawa pt. Niebezpieczne zabawy składa się z prac powstałych – w większości – w ostatnich 15-tu latach. Jej ekspozycja w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przygotowana została przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart.

Rysowanie/malowanie/pisanie/obrazowanie. To malarstwo z ducha rysunku – tak chyba najprościej można zdefiniować technikę, ale i energię artystyczną Henryka Cześnika. W swej sztuce opowiada się całkowicie po stronie treści, narracji, historii; nawet jeśli są one fragmentaryczne, urwane, nieciągłe, nadal pozostają opowieściami. Te obrazowe narracje mają bardzo różnorodne źródła – najwięcej tu chyba przygód własnych, wspomnień, zasłyszanych opowieści. Są liczne cytaty z rzeczywistości, rzeczy zobaczone na ulicy czy w telewizji, ale są również jawne i częste odniesienia do historii malarstwa, do historii sztuki.” – Bogusław Deptuła.

– wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 12:00 do 18:00.

– bilety: 10zł (normalny) i 8 zł (ulgowy) do nabycia w Kasie CSK i na bilety.potkaniakultur.com; w środy – wstęp bezpłatny

Wystawa malarstwa: Piotr Kmieć. Ziemowit Kmieć. Przemysław Kmieć

Wernisaż: 17 LIP 2021 | 18.00 – Foyer Sali Operowej

Wystawa od 18 LIP 2021 do 29 SIE 2021 r.

Galeria Wystaw Czasowych +1, Galeria Wystaw Czasowych -1

Wystawa prezentowana w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie ma charakter rodzinny. Prezentuje malarstwo pokoleniowe Piotra Kmiecia i jego dwóch synów – Ziemowita i Przemysława. Artyści pochodzą z Nałęczowa, malarsko są jednak związani z Krakowem, gdzie na Akademii Sztuk Pięknych studiowali u znanych i cenionych artystów pedagogów.

PIOTR KMIEĆ – autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych. Zrealizował cykle: Operacje, czyli próba konstruowania destrukcji, Signum temporis, Kontrapunkty, Czarnostany, Wyczerpany pejzaż, Natura opisana, Transfiguracje, Natura Natury, Dwadzieścia spojrzeń na Oliviera Messiaena, Partita polna, Chromomutacje, Czytając Mistrza Eckharta, Jasności promieniste, Mała sekunda zimowa. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, laureat kilkunastu nagród i wyróżnień na wystawach międzynarodowych, ogólnopolskich i środowiskowych. Laureat lubelskiej nagrody Angelus Artystyczny 2014.

PRZEMEK KMIEĆ – zajmuje się malarstwem, rysunkiem, muzyką i poezją. Swoje prace prezentował m.in.: na wystawach indywidualnych w Krakowie: „Malaise”, Galeria Biała NCK (2017); „Przełęcz obrazów”, Galeria Artemis (2018); „Marcowe gody”, Galeria ArtZona (2019). Uczestniczył w wystawach zbiorowych m.in.: w Krakowie, Lublinie i Warszawie. Laureat wielu nagród i wyróżnień konkursowych m.in.: Autograf.

ZIEMOWIT KMIEĆ – współzałożyciel i kurator wystaw w Cellar Gallery (od 2006 r.) Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Prezentował swoje prace m.in.: w Krakowie (Galeria Zderzak, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Otwarta Pracownia, Warszawie (Galeria Stalowa, Galeria Bocheńska, Savills, Space Design), Bielsku Białej (BWA Galeria Bielska), Toruniu (Galeria nad Wisłą), Londynie (Polish Cultural Institute Gallery), Norymberdze (Krakauer Haus), Wuppertalu (Galeria Art Fabrik), Bostonie (project Suitcase Showcase), New Haven (Ely Center of Con – temporary Art), Danii (Articulate Art).

– wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 12:00 do 18:00.

– bilety: 10zł (normalny) i 8 zł (ulgowy) do nabycia w Kasie CSK i na bilety.potkaniakultur.com; w środy – wstęp bezpłatny

Wystawa: Karol Karwowski Labyrinthus caelestis

do 18 SIE 2021

Ciche Kąty

– Zagubić się w meandrach cienistych korytarzy. Odnaleźć wytchnienie w ogrodzie i spojrzeć ponad, i poza horyzont. Zaczerpnąć coś dla siebie z bogatego universum znaczeń zapisanych w dziełach sztuki… Jubileuszowa wystawa Karola Karwowskiego, prezentowana w Centrum Spotkania Kultur, znakomicie licuje z duchem tegoż miejsca, z metaforyką zakodowaną w jego przestrzeniach. Zapewnia nam też spotkanie z kulturą wizualnych znaków i form, których odczytywanie/dekodowanie wymaga spokojnej kontemplacji, stanu pewnego „oddalenia” od chaosu codzienności; takiego, który Grecy określali mianem sophrosyne…. – Małgorzata Stępnik

Karol Karwowski- urodzony w 1953 r. w Łomży. Ukończył studia IWA UMCS w pracowniach Mieczysława Hermana, Mariana Bogusza, Andrzeja Kołodziejka. Uzyskał dyplom z malarstwa w 1979 r. Od 1992 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Tworzy w zakresie rysunku, malarstwa, oraz malarstwa monumentalnego. Zorganizował 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Uczestniczył w ponad 50 wystawach zbiorowych. Założyciel i w latach 2000 – 2015 Dyrektor Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania. Jego prace malarskie znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą oraz w zbiorach publicznych.

– wstęp wolny, wystawa dostępna w godzinach otwarcia CSK

Wystawa studencka „Kasandra” – Festiwal Scena w Budowie 2021

do 15 SIE 2021 – termin wydłużony

Przestrzenie CSK (na poziomach: -1, 0,+1 oraz +2)

Wystawa prac studenckich „Kasandra” to prezentacja najciekawszych prac studentów polskich Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Łodzi oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Co roku motywem przewodnim jest mitologia starożytna. Inspiracją edycji w 2021 roku jest mit
o Kasandrze.

Tworzone eksponaty mogą przybrać formę kostiumów, elementów scenografii, makiet, instalacji multimedialnych lub innych form instalacji przestrzennych.

– wystawa dostępna codziennie w godzinach otwarcia budynku – wstęp wolny

Galeria Saska

Andrzej Ziółkowski | Człowiek wobec sacrum

do 19 WRZ 2021

ogrodzenie Ogrodu Saskiego

Wystawa prezentuje twórczość Andrzeja Ziółkowskiego. Artysta przez 20 lat pracował w międzynarodowym koncernie elektronicznym w Singapurze i tam zafascynował się barwną różnorodnością Azji Południowo-Wschodniej. Od 2005 roku zajmuje się fotografowaniem.

Fotograf starał się uchwycić uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, bez względu na religijną przynależność. Album The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum to owoc jego fotograficznych i duchowych peregrynacji.

– wstęp wolny

Zapowiedzi

Klub Muzyczny CSK:

Kino CSK:

  • SZCZĘKI | 22 LIP 2021 | 21:00 – pokaz specjalny na basenie Aqua Lublin

Sklepik Kulturalny CSK / kasa CSK czynny codziennie w godz. 10:00-18:00. Zapraszamy po wyjątkowe pozycje księgarskie oraz tegoroczny miód i naturalne świece z pszczelej węzy z naszej Miejskiej Pasieki Artystycznej.

Tarasy Widokowe CSK dostępne codziennie od 8:00 do 21:00.

Więcej na www.spotkaniakultur.com