Nowy instruktor teatralny w LOK

W Lubartowskim Ośrodku Kultury po przerwie wznowione zostają zajęcia teatralne z nowym instruktorem Edmundem Kurylukiem, który jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – Wydział Nauk Humanistycznych (polonistyka, teatrologia). Zajmuje się teatrem i muzyką klasyczną oraz tradycyjną. Od 15 lat pracuje w sektorze kultury jako praktyk i teoretyk.

Edward Kuryluk to pomysłodawca, scenarzysta, reżyser; prowadził grupę Młodzieżowa Grupa Artystycznych Poszukiwań – spektakl „Tytuł roboczy ”MY”” (I miejsce na Scena Młodych 2017), To „Niedostosowanie”; aktor w spektaklu „Labirynt z Knossos na zespół instrumentalny i tancerzy”; śpiewak w spektaklu Sen nocy letniej w reż. A. Tyszkiewcza, Teatr im. J. Osterwy w Lublinie; chórzysta spektaklu „Klątwa” J. Opryńskiego.

Bardzo lubi pracować i tworzyć eksperymentalne rzeczy z uczestnikami warsztatów. Najbardziej interesują go pomysły i propozycje uczestników zajęć oraz ich potrzeby twórcze.

Zajęcia będę prowadził od podstaw, więc zawsze u mnie na początku jest teoria Przede wszystkim słucham moich warsztatowiczów, czego chcą, czego oczekują od zajęć i dostosowuje się właśnie do ich potrzeb. Na moje zajęcia zapraszam dzieci od trzeciej klasy podstawówki oraz młodzież licealną i osoby dorosłe, jeśli będą zainteresowane. Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki i środy od godz. 15.00 – mówi Edmund Kuryluk.

LOK zaprasza też nowe osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z teatrem.

Emilia Kosek