Nowy radny złożył ślubowanie

Od czwartku 12 października w Radzie Miasta Lubartów mamy oficjalnie nowego radnego. Jest nim Tomasz Krówczyński , który zwyciężył w wyborach uzupełniających w okręgu nr 7, przeprowadzonych 10 września.

Tomasz Krówczyński zdobył 135 głosów. Zastąpił na stanowisku radnego Piotra Skubiszewskiego, który złożył mandat z uwagi na wygraną w konkursie na stanowisko inspektora wojewódzkiego w Wydziale Prawnym Nadzoru i Kontroli w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Tomasz Krówczyński otrzymał zaświadczenie o wyborze na radnego. Złożył też ślubowanie. Nowy radny poinformował, że wstępuje do Klubu Wspólnota Lubartowska.

Przypominamy, że o mandat radnego ubiegało się 4 kandydatów: Tomasz Krówczyński, zgłoszony przez KWW Wspólnota Lubartowska – zdobył 135 głosów; Marcin Bajer, zgłoszony przez KWW Niezależni Razem – 60 głosów; Mariusz Szczygielski, zgłoszony przez KWW Prawica Lubartowska – 46 głosów oraz Grzegorz Szyszko, zgłoszony przez KWW Wspólny Lubartów – 41 głosów.

Sylwia Nowokuńska