Nowy rozkład jazdy szynobusów. Dodatkowe przystanki pod koniec września.

Dobre wieści dla podróżnych. Nowy rozkład jazdy szynobusów na trasie Lublin – Lubartów opublikowały Przewozy Regionalne. Dla mieszkańców Lubartowa  istotne jest wprowadzenie nowych porannych kursów. Od 30 września mają też zostać oddane do użytku dwa dodatkowe przystanki w Lubartowie.

przystanekNowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 2 do 29 września. Zgodnie z nim, pierwszy pociąg z Lubartowa będzie wyjeżdżać o godz. 5.28, a w Lublinie będzie na godz. 6.06. Z Lublina pociąg wyjedzie też o godz. 6.15, a do Lubartowa dotrze na godz. 6.50.
Do końca września mają zostać wprowadzone do użytku dwa dodatkowe przystanki w Lubartowie, jeden przy ul. Lipowej tuż przy przejeździe kolejowym, drugi na tzw. Karierach przy ul. Słowackiego, od strony stacji benzynowej. Jak informuje Zygmunt Osiak, dyrektor d/s technicznych  Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie na razie będą one miały charakter tymczasowy. Perony z prawdziwego zdarzenia powstaną podczas modernizacji linii do Parczewa, która jest wkrótce planowana.
Rozkład jazdy szynobusów, który będzie obowiązywał od 30 września na trasie Lublin – Lubartów – Parczew można znaleźć na stronie www.przewozyregionalne.pl. (KW)

 

Aktualny rozkład jazdy znajdziesz tutaj: ROZKŁAD JAZDY SZYNOBUSÓW PO 29 WRZEŚNIA

 

Rozkłady obowiązujące do końca września:
ROZKŁAD JAZDY 2 LUBARTOW LUBLIN        NOWY ROZKŁAD