O cyberprzemocy w II LO

3 i 6 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im P. Firleja w Lubartowie odbywają się spotkania młodzieży z klas IIA, II B i II D  z panią starszą sierżant Jagoda Stanicką z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. W czasie prelekcji pani sierżant w bardzo interesujący sposób podjęła temat cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Policjantka w oparciu o przykłady opowiadała o sytuacjach, na jakie młodzi ludzie mogą natrafić w swoim życiu. Mówiła o hejcie, wykorzystaniu wizerunku lub podszycia się pod inną osobę, a także agresji w sieci. Wskazała na konsekwencje prawne, jakie może ponieść osoba dopuszczająca się przestępstw internetowych.

W drugiej części spotkania uczniowie pozyskali wiedzę istotną z perspektywie wakacyjnych wyjazdów. Pani sierżant omówiła temat handlu ludźmi. Przestrzegła młodzież na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania pracy, jak sprawdzić opinie o firmie, jak zachować bezpieczeństwo wyjeżdżając za granicę. Spotkanie miało na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są: przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami. Wskazała, co zrobić, gdy zostanie się ofiarą handlu ludźmi.

Spotkania cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a pani sierżant Jagoda Stanicka wzbudziła zaufanie młodzieży.

II LO