O ochronie lasów w II LO

Dnia 29 kwietnia br. uczniowie klasy 2d gościli w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie Michała Karpińskiego – referenta ds. ochrony lasu i przyrody oraz edukacji leśnej w Nadleśnictwie Lubartów. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pani Katarzyny Płaszczewskiej. Tematem warsztatów edukacyjnych były „Pytania o las”.

Prezentacja na temat lasu była przeplatana interakcją młodzieży z prowadzącym i pytaniami ze strony grupy. Uczniowie mogli się dowiedzieć takich rzeczy jak funkcje lasu, z jakich warstw składa się las, czas wzrostu poszczególnych drzew jak również kto sprawuje opiekę nad lasami. Leśniczy zwrócił szczególną uwagę na niezwykle atrakcyjny dla turystów obszar Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego, który zyskał miano „zielonych płuc Lublina” .

Pan Michał z pewnością przybliżył grupie dużo przydatnych informacji na temat lasów, które otaczają nas z każdej strony i są stałym i nieodłącznym elementem naszego życia.

Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Lubartów było dla młodzieży bardzo cennym, poszerzającym wiedzę o lasach doświadczeniem. Dzięki rozmowie z Michałem Karpińskim uczniowie przekonali się, w jak dużym stopniu oni sami mogą korzystać z atrakcji zielonych terenów powiatu lubartowskiego, które swoimi walorami zapewniają prawdziwy wypoczynek.

Zuzanna Tomasiak kl. 2d