O sukcesach uczniów II LO

O sukcesach uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie piszemy często, bo zawsze warto mówić o ich wybitnych osiągnięciach i życzyć dalszych sukcesów w pracy nad rozwijaniem własnych pasji i uzdolnień. Także tym razem mamy powód do dumy.

Gratulujemy Jakubowi Grzegorczykowi za zdobycie wyróżnienia w II Konkursie Poezji Śpiewanej Jacka Kaczmarskiego zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Puławach. Jakub wykonywał utwory: „Przedszkole” Jacka Kaczmarskiego oraz „Życie to nie teatr” Edwarda Stachury, co przyniosło mu sukces i nagrodę pieniężną. Warto dodać, że już sam fakt znalezienia się w gronie pięciu nagrodzonych osób, spośród wielu uczestników Konkursu z terenu województwa lubelskiego, jest dużym osiągnięciem młodego artysty.

W XI Powiatowym Konkursie pamięci Agnieszki Osieckiej zorganizowanym przez Zespół Szkół w Kocku, w kategorii recytacji drugie miejsce zdobyła Sara Kusio (opiekun Justyna Świderska – Niedobit), natomiast w kategorii muzycznej: drugie miejsce zajęła Aleksandra Kukiełka, a wyróżnienie otrzymała Weronika Peterwas (opiekun Paweł Pasikowski). Brawo!

Warto także napisać o uczniu klasy III A Bartoszu Mazurku, który zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie B w Konkursie Tańców Standardowych. Mistrzostwa Polski odbywały się w marcu w Ostródzie. Bartek, wraz z partnerką Jagodą Jawor, pokonał 45. par z całej Polski. Jesteśmy pełni podziwu dla pasji Bartka, która wymaga od niego wielu godzin treningu. Potrafi on jednak godzić tę pasję z nauką – startuje w wielu konkursach matematycznych i fizycznych oraz ma bardzo wysoką średnią ocen.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych sukcesów i czekamy na kolejne!

Materiał: II LO