Obóz integracyjny w Białce

Od 11 lat trwa dobra tradycja organizowania przez II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie obozu integracyjnego dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w szkole średniej.

W tym roku najmłodsi licealiści swą wycieczkę rozpoczęli zbiórką 8 września rano i autokarami wyruszyli nad Jezioro Bialskie. Po zakwaterowaniu w domkach cała grupa spotkała się na boisku, gdzie rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne, prowadzone przez nauczycieli: Justynę Świderską-Niedobit i Konrada Pciana.
Na początku dostaliśmy szarfy, które każda klasa nosiła w inny sposób. Kolejne zadania polegały na opracowaniu powitania, okrzyku i logo, prezentujących profile klasowe, a następnie zaśpiewaniu znanych piosenek. Przygotowano także zabawy dla nauczycieli. Musieli oni rozpoznać swoje podobizny namalowane przez wychowanków, a następnie wymyślić dla nich układ taneczny. Największą atrakcją okazał się wybór króla obozu, którym został Adrian Antoniak z klasy I g o profilu menedżersko-prawnym. Po pierwszej części zabaw integracyjnych uczniowie mieli wolny czas, by zjeść obiad i nabrać sił do kolejnych konkurencji.
Druga część dnia polegała na integracji międzyklasowej, co pozwoliło nam się lepiej poznać. Nowo utworzone grupy składały się między innymi z krasnoludków, ufoludków, a nawet mieszkańców Chin. Tym razem najwięcej emocji przyniosły: labirynt, w którego pokonaniu pobiliśmy dotychczasowy rekord czasowy klas pierwszych oraz Taniec z Gwiazdami w wykonaniu chłopców, którzy rozbawili nas aż do łez. Po zabawie część uczniów rozpoczęła grę na boisku w siatkówkę i piłkę nożną, a niektórzy umilali sobie czas, słuchając muzyki i śpiewając. O godzinie 20 rozpoczęła się obiecana wcześniej dyskoteka w rytmie muzyki klubowej i disco polo. Uczniowie ze starszych klas zachęcali młodszych kolegów do wspólnej zabawy i tańczyli z nimi do późnych godzin wieczornych . Wszyscy bawili się wyśmienicie! Po zabawie licealiści rozeszli się do domków i miło spędzili ostatnie chwile tego dnia. W sobotę rano nasza pierwsza wspólna wycieczka dobiegła końca i przed południem wróciliśmy do Lubartowa.
Dziękujemy serdecznie naszym wychowawcom, nauczycielom i animatorom z klas starszych za zapewnienie nam świetnej zabawy i możliwości lepszego poznania ludzi, z którymi spędzimy trzy lata w murach naszego II LO.
Maja Nieznaj, klasa I g