,,Odnowa” z Bohdanem Woronowiczem

Lubartów odwiedził dr Bohdan Woronowicz, specjalista psychiatra, seksuolog, certyfikowany specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień. Jest autorem ponad 200 artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książek o tematyce uzależnienia od alkoholu.

Spotkanie z nim odbyło się 22 lutego w piwnicach klasztoru O.O. Kapucynów, z inicjatywy nowo powstałego Stowarzyszenia „Odnowa”. Dr Bohdan Woronowicz wygłosił prelekcję na temat „Zdrowie czy wyzdrowienie”. Liczne grono słuchaczy wysłuchało m.in. o tym, jak wyjść z nałogu alkoholowego, jak przebiega proces leczenia oraz – jak ludzie chorzy usprawiedliwiaja swoją chorobę. Skutki uzależnienia nie tylko dotykają samych chorych, lecz całe ich najbliższe otoczenie.
W 1994 roku doktor wraz z bliską grupą współpracowników, założył prywatna przychodnię dla osób z problemami psychologicznymi i problemami uzależnień. Jak można przeczytać na stronie internetowej dr Woronowicza, „głównym celem Centrum jest udzielanie wsparcia psychologicznego i farmakologicznego przy usuwaniu przykrych objawów, które utrudniają pacjentom ich codzienne funkcjonowanie. Pomagamy także w odzyskaniu nadziei i wiary w to, że przeżywane kłopoty nie są wieczne.” Po zakończeniu prelekcji doktor odpowiadał na liczne pytania słuchaczy.


Martyna Nieliwodzka

 

spotkanie odnowa