Odszedł Grzegorz Falkowicz

7 grudnia zmarł Grzegorz Jacek Falkowicz. Przeżył 51 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Lubartowie 10 grudnia. Był osobą mocno związaną z lubartowskim sportem.

W latach 1990-1995 pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie. Jednak zdecydowaną większość swojej kariery zawodowej związał z Zakładem Energetycznym, Lubzelem, PGE w Lubartowie.
Przez wiele lat był piłkarzem Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów. Dla lubartowskiego klubu zdobył znaczną ilość bramek w rozgrywkach ligowych. Młodszym kibicom i sympatykom sportu znany był z rozgrywek halowej piłki nożnej w Lubartowie. Był jednym z nielicznych zawodników, którzy występowali na parkietach trzech szkolnych sal od początku do końca historii lubartowskiej halówki. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że był najlepszym strzelcem tych rozgrywek. Z Lubzelem, a później PGE zdobył wiele tytułów i pucharów, często będąc królem strzelców lub najlepszym zawodnikiem turniejów, czy rozgrywek.
W ostatnich miesiącach rozgrywał swój własny mecz. Niestety, choroba była zbyt silnym przeciwnikiem.
Odszedł człowiek, o którym należy powiedzieć, że był niezwykle usportowioną osobą.
Żegnaj FALKO

Ireneusz Góźdź

Grzegorz Falkowicz – na zdjęciu rząd górny, drugi od prawej