Oficjalnie! MKS “Lubartów” z sekcją FUTSALu. Przyjęto uchwałę

Zarząd MKS “Lubartów” – Młodzieżowy Klub Sportowy “Lubartów” podczas walnego zebrania ustanowił utworzenie sekcji sportowej pod nazwą: MKS FUTSAL Lubartów. Sekcja ta będzie reprezentować Klub oraz Lubartów na arenie piłki nożnej halowej.  

Zespół został zgłoszony do rozgrywek “Lubartowska Liga Halówki”, gdzie będzie stawiał pierwsze kroki. Klub na początku 2023 roku planuje udział w dwóch turniejach piłki nożnej halowej.

 – Jest to pierwszy oficjalny zespół futsalu w historii miasta Lubartów. Myślę, że przy odpowiednim, racjonalnym zarządzaniu drużyną jesteśmy w stanie godnie reprezentować Lubartów początkowo na arenie amatorskiej, a w późniejszym okresie postawimy krok w przód przechodząc na wyższy level. Zasoby ludzkie w naszym mieście pod względem piłki nożnej są bardzo duże, należy tylko stworzyć odpowiednie warunki i z chłodną głową kroczyć ku rozwojowi, bez niepotrzebnego “podpalania” się i skakania na głęboką wodę bez umiejętności pływania. Jestem pozytywnie nastawiony do tego projektu – mówi Jakub Adamczyk, prezes MKS “Lubartów”:

Zespół MKS FUTSAL Lubartów po dwóch kolejkach ligi halowej zajmuje I miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów i bilansem bramkowym 14:1.