Ogólnopolski sukces uczniów RCEZ

Komiks Klaudii Kęski, uczennicy Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie najlepszy w ministerialnym konkursie.

7 czerwca w Warszawie w budynku Ministerstwa Zdrowia odbyła się uroczysta Gala, na której ogłoszono wyniki konkursu ,, Zdrowie ? Ogarniam to !” Konkurs był skierowany do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych,  a jego celem propagowanie wiedzy na temat zdrowego żywienia i skutecznej profilaktyki chorób nowotworowych. 

Prace oceniane w trzech kategoriach: komiks, piosenka oraz  film podzielone na dwie kategorie indywidualną oraz zespołową.

Na Gali była obecna Minister Zdrowia Izabela Leszczyna, a także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, którzy szczególnie gratulowali przybyłej młodzieży.

Zaszczytne 1 miejsce, spośród 1000 nadesłanych prac komiksowych zajęła uczennica Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie Klaudia Kęska z klasy 4 Tek zawód technik ekonomista.

Klaudia wygrała kategorię indywidualną konkursu przygotowując Komiks pod tytułem ,,Babcia‘’. Przedstawia  on losy pewnej słabego zdrowia babci i jej kota. Starsza pani postanowiła zmienić swoje życie dietę na zdrowszą, zaczęła regularnie uprawiać sport i trenować, a po pewnym czasie osiągnęła zdrowotny sukces. Poczuła przypływ sił i energii na tyle że była w stanie bez trudu podnosić odwiedzające ją wnuki.

W kategorii Komiks w formie zespołowej  wziął także udział zespół uczniów z klasy 2TR w zawodzie technik rachunkowości Dominik Gądek, Dominika Kazubek, Wiktoria Szczepańska, Wiktoria Woźniak oraz Patrycja Marzec. Uczniowie zajęli 6 miejsce w tej kategorii. Ich praca pod tytułem „Zdrowy tryb życia” opowiada o 4 różnych młodzieżowych historiach. Pierwsza historia  zachęca do tego, aby zastępować niezdrowe słodycze owocami, druga przekonuje do spędzania wolnego czasu na dworze uprawiając sport zamiast przeglądania  stron internetowych, trzecia zawiera informacje  o odpowiedniej dla człowieka ilości snu, a czwarta ostatnia zachęca do spędzania aktywnie czasu zamiast na oglądaniu telewizji.

Projekt był doskonałą okazją do przekazania młodemu pokoleniu ważnego przekazu, że o zdrowie należy dbać przez całe życie. Opiekunką projektu była nauczycielka biologii pani Agnieszka Kuczyńska – Greczanik.

Rcez Lubartów