Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców im. Marka Wielgusa

 

MOSiR Lubartów jest tegorocznym koordynatorem i organizatorem, na etapie gminnym i powiatowym, XVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców, im. Marka Wielgusa.

 

Finały powiatowe, w których udział weźmie 7 zespołów chłopców i trzy zespoły dziewcząt, odbędą się na Stadionie MOSiR w Lubartowie, przy ul. Parkowej, w dniach: 9.05 – dziewczęta i 10.05 – chłopcy. Weryfikacja zespołów – godz. 9.00; rozpoczęcie gier – godz. 10.00.

Wszystkie szkoły biorące wdział w finałach powiatowych otrzymają dyplomy, trzy pierwsze puchary. Upominki otrzymają także najlepsi bramkarze i najskuteczniejsi strzelcy. Zwycięzcy tego etapu awansują do zawodów wojewódzkich.

Marek Wielgus – jako wiceprezes PZPN wraz z Lesławem Ćmikiewiczem, byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej, zorganizowali w 1995 r. pierwszy taki turniej, obejmujący swoim zasięgiem całą Polskę, dla dzieci skupionych w UKS-ach.

Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się w Polsce 1921 drużyn, (276 z województwa lubelskiego), w tym 11 zespołów chłopców i 4 zespoły dziewcząt z powiatu lubartowskiego. Pierwszym etapem rozgrywek są eliminacje gminne, które muszą być rozegrane do dnia 7 maja w gminach: Niedźwiada (chł.), Gminie Lubartów (chł.), Firlej (chł.), Ostrówek (chł.) oraz Niedźwiadzie (dz.). Zwycięzcy tych eliminacji oraz szkoły z Michowa, Przytoczna, SP nr 4 z Lubartowa wśród chłopców oraz z Łucki i Leszkowic wśród dziewcząt, zagrają w dalszym etapie rozgrywek.