Ogromne zainteresowanie Zjazdem Dużych Rodzin

Przez trzy dni od 14 do 16 czerwca Lubartów będzie gościł ponad dwieście rodzin wielodzietnych w ramach VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Trwają intensywne przygotowania do imprezy, którą objął swoim patronatem Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką. Właśnie opublikowano oficjalny program Zjazdu.

To trzydniowe wydarzenie wypełnione będzie atrakcjami dla całej rodziny. Wśród nich koncerty, warsztaty i spotkania. To również doskonała promocja dla miasta i powiatu lubartowskiego.
Lubartów to miasto przyjazne i otwarte i taką markę chcemy budować, wykorzystując fakt, że odwiedzą nas ludzie z całej Polski. Z niecierpliwością oczekujemy na to wydarzenie. Dla uczestników będziemy mieli szereg atrakcji i niespodzianek. Cieszymy się, że wspólnie z panią starostą powiatu lubartowskiego Ewą Zybałą możemy realizować ten projekt – mówi Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.
W niedzielę 14 kwietnia zakończyła się rejestracja uczestników. – Zainteresowanie Zjazdem w Lubartowie jest bardzo duże. Zapisało się ponad 200 rodzin. To oznacza, że do miasta chce przyjechać ponad tysiąc osób. W związku z tym musimy stworzyć listę rezerwową uczestników – mówi Bożena Pietras, negocjator Karty Dużej Rodziny w woj. Lubelskiem.

W tym roku do Lubartowa przyjadą goście aż z 98 gmin z całej Polski. W tym niemal z każdego dużego miasta. – Są rodziny z Gdyni, Poznania, Wrocławia czy Szczecina – wylicza Bożena Pietras.

Oprócz atrakcyjnego programu gospodarze Zjazdu przygotują dla uczestników specjalne pakiety promocyjne z uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży.
Zjazd Dużych Rodzin to wielkie święto radości, koncertów i warsztatów, rozwijających zainteresowania uczestników w każdym wieku. Trzydniowe spotkanie jest okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu, relaksu i zabawy dla całej rodziny. To także doskonała sposobność spotkania znajomych i nawiązania nowych przyjaźni.
Twarzą tegorocznego zjazdu będzie lubartowska rodzina – Joanna i Dawid Warchulińscy oraz ich dzieci Paweł, Paulina i Zuzia

(FOTO: K. Onyszko).

PROGRAM VII OGÓLNOPOLSKIEGO ZJAZDU DUŻYCH RODZIN LUBARTÓW 14-16 czerwca 2019
 14 czerwca 2019 roku – piątek
13:00 – 21.00 – Rejestracja uczestników Zjazdu – Urząd Miasta Lubartów.
Na miejscu każda rodzina otrzyma identyfikator oraz pełny pakiet informacyjny.
13:00 – 17.00 – Wybrane atrakcje dla rodzin. Wejście do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Zwiedzanie Muzeum Ziemi Lubartowskiej.
17:30 – 21.00 – Spotkanie inaugurujące – biesiada rodzinna dla uczestników Zjazdu, koncert zespołu ludowego – Park Miejski przy Pałacu Sanguszków.

15 czerwca 2019 roku – sobota
07:00 – 09.30 – Rejestracja uczestników Zjazdu – Urząd Miasta Lubartów.
07:30 – 08:30 – Śniadanie dla uczestników Zjazdu w miejscach zakwaterowania.
09.00 – 09.30 – Zbiórka na placu przed Lubartowskim Ośrodkiem Kultury dla uczestników warsztatów.
10:00 – 12:00 – Uroczyste rozpoczęcie Zjazdu – Sala Kinowa Lubartowskiego Ośrodka Kultury.
– otwarcie Zjazdu przez organizatorów
– przemówienia gości
– panel ekonomiczno – społeczny (tematy mieszkaniowe dla dużych rodzin)
– wręczenie wyróżnień
– występ artystyczny
9:30 – 12.00 – Warsztaty i zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży we wskazanych miejscach w mieście i okolicy.
10:00 – 12:00 – Zajęcia dla rodziców z najmłodszymi dziećmi – Lubartowski Ośrodek Kultury.
12:00 – 12.30 – Odbiór dzieci z placu przed Lubartowskim Ośrodkiem Kultury.
12:30 – 14:30 – Obiad dla uczestników Zjazdu we wskazanych miejscach.
15:00 – 22:00 – Rodzinna Biesiada Czerwcowa u Sanguszków – festyn na placu przed Pałacem Sanguszków. Atrakcje dla rodzin, mini wesołe miasteczko, dmuchańce, wystawa rękodzieła, pokazy grup rekonstrukcyjnych, kolacja dla uczestników Zjazdu, koncert gwiazd – impreza otwarta.

16 czerwca 2019 roku – niedziela
07:00 – 08:30 – Śniadanie w miejscach zakwaterowania.
10.30 – 11.30 – Uroczysta Msza święta w Bazylice pw. Św. Anny w Lubartowie.
11:30 – 12:00 – Uroczysty przemarsz na Dziedziniec Pałacu Sanguszków i wspólne zdjęcie w Parku Miejskim za Pałacem Sanguszków.
12:00 – 14.00 – Obiad dla uczestników Zjazdu we wskazanych miejscach – zakończenie Zjazdu.