Około 60 tys zł. zebrano podczas WOŚP w Lubartowie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 31 zagrała również w naszym mieście. Ze wstępnych przeliczeń wynika, że udało się zebrać kwotę ponad 60 tys. zł. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie skutecznego leczenia antybiotykami.

Jak co roku sztab akcji mieścił w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Pieniądze do puszek zbierało około 60 wolontariuszy. Na placu przed ratuszem była loteria fantowa pokaz psich sztuczek przygotowany przez panią Adriannę z Prospect Team i jej podopiecznych, pokaz samochodów grupy pasjonatów z AUDI Familia Lubartów oraz fotobudka. Smakowite wypieki przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Malina z Nowodworu. Była też kwesta z udziałem kucyka Moris ze Stajni Kabara, grochówka, występ chóru Łontanara, a na koniec aukcja.

Akcję podsumowuje szef sztabu w Lubartowie, Dariusz Wróblewski.

-W tym roku było bardzo rodzinnie. Dużo dzieci wraz z rodzicami zbierali pieniądze do puszek. Frekwencja dopisała, ludzie byli uśmiechnięci. Dużą popularnością cieszyła się aukcja. Kubek WOŚP poszedł za 350 zł., wśród przedmiotów do sprzedania były też figi damskie WOŚP, ksiażka o Lubartowie z dedykacją od burmistrza Krzysztofa Paśnika czy szkolenie strzeleckie.

Katarzyna Wójcik