Olimpijczyk z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uroczyście pasowany na studenta Politechniki Lubelskiej

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie kształci i przygotowuje uczniów do nowych, wielkich wyzwań, jakie stawia przed nimi dorosłe już życie. Jak trwałe i solidne podstawy do budowania własnej przyszłości i realizacji marzeń otrzymuję nasi uczniowie, pokazuje przykład Igora Górzyńskiego, tegorocznego absolwenta Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa.

Igor rozpoczął właśnie naukę na Politechnice Lubelskiej, na kierunku budownictwo, co jest naturalną kontynuacją jego pasji i zainteresowań, które miały początek w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Nasz absolwent ukończył w kwietniu szkołę z wyróżnieniem, a następnie przystępował do egzaminu maturalnego. Oprócz przedmiotów obowiązkowych, wybrał szereg przedmiotów na poziomie rozszerzonym, mimo że jako finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych miał zapewnione miejsce na kierunkach budowlanych wielu uczelni w Polsce. Doskonałe wyniki egzaminu, a także ogromna wiedza z dziedziny budownictwa, sprawiły, że Igor w dniu 5 października 2022 roku podczas uroczystej immatrykulacji, w imieniu wszystkich studentów pierwszego roku, odbierał honory od władz uczelni i został przyjęty w szeregi braci studenckiej.

Jesteśmy przekonani, że nasz absolwent doskonale poradzi sobie z nowymi wyzwaniami. To niezwykle inteligentny i ciekawy świata młody człowiek. Dzięki fantastycznej znajomości języka angielskiego (z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym uzyskał 100%, a na poziomie rozszerzonym – 80%), Igor ma przed sobą ogromne perspektywy rozwoju. Już teraz nawiązał szereg międzynarodowych znajomości, m.in. podczas trzymiesięcznego pobytu w stolicy Islandii – Rejkijaviku, gdzie udał się zaraz po zakończeniu sesji egzaminacyjnej.

Życzymy Igorowi sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz trzymamy kciuki za najlepsze oceny na studiach!

RCEZ