OLIWIA PIETRZELA I VIKTORIIA ZHELIEZNIAK ZŁOTYMI MEDALISTKAMI PUCHARU EUROPY

Przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów wzięli udział w Pucharze Europy w Taekwon-do (11. AETF Open European Cup). Impreza w czerwcu odbyła się w stolicy Bułgarii, Sofii. W zawodach zaprezentowali się przedstawiciele 19 państw. Lewart reprezentowali zawodnicy: Oliwia Pietrzela, Viktoriia Zhelezniak, Kacper Pietrzela i Piotr Czyżyk oraz trener Jerzy Jedut.

Złotymi medalistkami Puchary Europy wśród młodzieżowców zostały: Oliwia Pietrzela w walkach do 50 kg oraz Viktoriia Zheliezniak w walkach do 65 kg. Po srebrne medale sięgnęli: Oliwia Pietrzela w układach formalnych stopni mistrzowskich młodzieżowców i Piotr Czyżyk w walkach powyżej 78 kg. Piotr Czyżyk zdobył także brązowy medal w układach formalnych II dan weteranów.

– Wywalczyłam cztery medale, po dwa w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. W drodze do złotego medalu w walkach musiałam pokonać zawodniczki z Argentyny i Bułgarii. Dzięki pomocy i cennym radom trenera Jerzego Jeduta walki przebiegły zgodnie z planem. Zdobyłam nowe doświadczenie, które w przyszłości z pewnością pomoże mi osiągać coraz większe sukcesy. Na zawodach miałam też przyjemność zawalczyć w drużynie międzynarodowej. W składzie znalazły się cztery Ukrainki, Rumunka i ja. Walczyłyśmy pod okiem trenera Olega Soloveya, tocząc pojedynki z dwoma drużynami z Argentyny. Był to pełen emocji występ i niezapomniane chwile. Wyjazd uważam za udany i cieszę się, że mogłam wziąć w nim udział i godnie reprezentować swój klub i kraj – tak o zawodach w Bułgarii opowiedziała Oliwia Pietrzela.

W składzie Lewartu znaleźli się: pochodząca z Charkowa Viktoriia Zheliezniak, rodzeństwo Oliwia i Kacper Pietrzela oraz weteran Piotr Czyżyk, który kiedyś startował w barwach naszego klubu. Kacper w finale Mistrzostw Polski juniorów doznał kontuzji, dlatego w Sofii nie startował w walkach, a jedynie w układach formalnych. Cieszę się, że wszyscy reprezentanci polskich klubów mieli okazję rywalizować np. z bardzo mocnymi Argentyńczykami. Z Ameryki Południowej przyjechała bardzo silna, 50-osobowa drużyna i warto było się z nimi zmierzyć. Oliwia walczyła także dwukrotnie w zawodach drużynowych w składzie międzynarodowego zespołu. Pierwszą walkę przegrała najmniejszą różnicą punktową z powodu trzeciego ostrzeżenia w ostatniej sekundzie. W drugiej walce Polka zwyciężyła – powiedział prezes Polskiego Związku Taekwon-do i trener Lewartu Lubartów Jerzy Jedut.

ig