Opel astra w rowie

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 28.09. do dnia 04.10. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 19 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 17 miejscowych zagrożeń.

W dniu 02.10. o godz. 2129 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lubartów przy ul. Krańcowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy Opel Astra zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Pojazd leżał na dachu, częściowo zanurzony w wodzie. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że autem podróżowało dwóch mężczyzn. W chwili przybycia na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, jeden z mężczyzn znajdował się na zewnątrz samochodu, poruszał się o własnych siłach. Druga z osób podróżujących Oplem uwięziona była wewnątrz pojazdu. Mężczyzna znajdował się na miejscu kierowcy, z głową zanurzoną w wodzie – nie dawał żadnych oznak życia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzeni oraz oświetleniu terenu działań. Następnie wykonano dostęp do osoby uwięzionej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanego ewakuowano z wnętrza pojazdu na desce ortopedycznej,
a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania polegały na pomocy ratownikom medycznym podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej poszkodowanego. Obaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. Podczas działań ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. Po czynnościach ratowniczych pojazd został postawiony na koła i wyciągnięty z rowu Odłączona została instalacja elektryczna i gazowa. Na miejscu wypadku czynności dochodzeniowe prowadzone były przez policję.
W zdarzeniu udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy OSP w Brzezinach i OSP w Wólce Rokickiej.