Opel uderzył w drzewo

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 21.12. do dnia 27.12. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 16 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 25.12.2020 r. o godz. 1320 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły przy ul. Nadrzecznej w Lubartowie. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru stodoły. Pożarem objęty był cały budynek konstrukcji drewnianej, kryty blachą. Pożar stwarzał zagrożenie dla budynku gospodarczego znajdującego się w odległości około 10 metrów od budynku stodoły. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury, doszło do zerwania napowietrznej linii energetycznej niskiego napięcia. Linia będąca pod napięciem, leżała na metalowym ogrodzeniu stwarzając zagrożenie dla użytkownika obiektu oraz ratowników. Po zdalnym odłączeniu energii elektrycznej przez zakład energetyczny i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiono do działań gaśniczych. Podczas prowadzenia, działań konstrukcja stodoły uległa zawaleniu. W celu skrócenia czasu prowadzenia działań na miejsce zdarzenia zadysponowana została koparko – ładowarka z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Lubartowa, przy pomocy której rozrzucono tlące się siano. Podjęte działania doprowadziły do całkowitego dogaszenia pożaru.
W zdarzeniu brały udział 3 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Annoboru, Wólki Rokickiej, Brzezin, Kamionki i Pałecznicy.

W tym samym dniu o godzinie 2316 w Kolechowicach gm. Ostrów Lubelski samochód marki Opel Meriva uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych ran 64-letni pasażer został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Kierująca autem kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Do czasu zakończenia działań ruch pojazdów odbywał się wahadłowo jednym pasem. Działania przybyłych zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora.
W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Ostrowa Lubelskiego.

Autor zdjęć: Leszek Bujak/KP PSP Lubartów