„Opowieści wigilijne”

Gala finałowa XXI Powiatowego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Opowieści wigilijne”1 odbyła się 17 grudnia w Starostwie Powiatowym. Organizatorem konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie.

Na uroczystości pojawiło się 72 laureatów nagród i wyróżnień przyznanych przez jury konkursu oraz jedna laureatka Nagrody Specjalnej Dyrektora PMDK.  Na konkurs nadesłano w sumie 517 (417) prac plastycznych i literackich (100). Nad pracami konkursowymi pochyliło się sześcioosobowe, niezależne grono jurorów. W konkursie plastycznym w składzie komisji znalazł się plastyk i nauczyciel Cezary Misiurski, Natalia Tarasiuk – artysta plastyk oraz duszpasterz i katecheta br. Paweł Działa. Nad werdyktem konkursu literackiego pracowali: Ariadna Ewa Zalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Andrzej Rybak – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie oraz dziennikarka i autorka bloga o kulturze „LubartOpen” Aleksandra Jędryszka.
Uroczyste wręczenie nagród było też okazją do prezentacji wychowanków PMDK. Wiersze nagrodzonych w konkursie recytowali wychowankowie pracowni teatralnej – Aleksandra i Antoni Kozak (opiekun: Małgorzata Adamczyk), zaś kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wykonali wychowankowie pracowni muzycznej – trio Hanna Wierzchoń, Dżesika Cebera i Wiktoria Kobyłka (opiekun: Grażyna Grymuza) oraz Mateusz Obroślak wraz z wychowankami.
Podczas finału „Opowieści wigilijnych” w holu pałacu została otwarta wystawa pokonkursowa, którą do końca stycznia będzie można podziwiać na parterze i I piętrze siedziby Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Foto: Dominika Kłębukowska-Wąchocka