„Opowieści Wigilijne” – konkurs plastyczny i literacki w PMDK

 „Opowieści wigilijne”to tytuł konkursu plastycznego i literackiego organizowanego  przez PMDK.  Placówka na prace czeka do 7 grudnia.

PMDK w Lubartowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XXII Powiatowym Konkursie Plastycznym i Literackim „Opowieści wigilijne” .
Celem konkursu jest utrwalenie i przechowywanie ponadczasowych tradycji kulturowych, wychowywanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich, narodowych i rodzinnych, wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli i instruktorów, inspirowanie dzieci i młodzieży do podjęcia w twórczości literackiej tematów związanych ze zwyczajami, tradycjami i obrzędowością okresu świąteczno-noworocznego oraz pobudzanie aktywności twórczej i promocja młodych talentów literackich.

Prace można wysyłać  do 7 grudnia 2020 r.

W konkursie plastycznym prace oceniane będą w czterech grupach wiekowych: klasy przedszkolne, I-III, IV-VI, VII-VIII. Osobną kategorią są prace przestrzenne – szopki, które można zrealizować indywidualnie lub zbiorowo (także rodzinnie).
W konkursie literackim, który co roku dostarcza wielu wzruszeń, organizatorzy oczekują na wiersze i prozę uczniów szkół podstawowych i średnich.
Nadesłane na konkurs prace oceni niezależne i profesjonalne jury, a wręczenie nagród laureatom nastąpi – mamy nadzieję – podczas uroczystej gali.
Regulamin konkursu na stronie www.mdk.lubartow.pl w dziale konkursy.