Orkiestra strażacka z sukcesem

XXIV Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Polanicy – Zdrój (12 czerwca) był okazją do zaprezentowania się Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie. Przegląd ten dawał kwalifikacje do Przeglądu Ogólnopolskiego, który odbędzie się w przyszłym roku.

-Było to niezwykle ważne wydarzenie w życiu orkiestry i najważniejszy przegląd w tegorocznym kalendarzu orkiestry. Nasza Orkiestra zaprezentowała się podczas występu koncertowego składającego się z trzech utworów oraz w grze w marszu. Dodatkowo orkiestra wykonała musztrę paradną z udziałem Zespołu Tańca Ludowego „Leszczyniacy” ze Świdnika. – informuje Monika Stężycka z orkiestry. Orkiestra długo czekała na wyniki przeglądu. Orkiestra Dęta OSP Lubartów zajęła dziewiąte miejsce na 53 orkiestry uczestniczące w Przeglądach Regionalnych w 2016 r. Orkiestra włożyła ogrom pracy w przygotowanie się do tego przeglądu, dlatego ma nadzieję, że ten bardzo dobry wynik przyniesie kwalifikację do przeglądu centralnego. Ponadto Orkiestra Dęta OSP Lubartów wraz z Zespołem Tańca Ludowego ,,Leszczyniacy” w tym roku uczestniczyła również w XXXI Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr OSP w Batorzu. Przedstawiła program składający się z konkursowego koncertu, gry w marszu i musztry paradnej, za co przyznano orkiestrze trzecie miejsce w województwie. Tegoroczne wyjazdy na przeglądy orkiestry odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasto Lubartów, za co orkiestra składa serdeczne podziękowania. 

Przypominamy, że Orkiestra Dęta OSP Lubartów podjęła współpracę z zespołem „Leszczyniacy” w 2015 roku i od tamtego czasu wspólnie kontynuują przygodę z tańcem i muzyką.
Zespół został założony w 1984 r. z inicjatywy Lecha Leszczyńskiego, który jest choreografem i kierownikiem artystycznym, zaś jego małżonka Beata dba o sprawy muzyczno-wokalne.

opr. SN

_MG_0570 (Copy)_MG_0647 (Copy)_MG_0661 (Copy)_MG_0671 (Copy)_MG_0678 (Copy)_MG_0925 (Copy)_MG_0956 (Copy)_MG_0959 (Copy)_MG_0990 (Copy)_MG_0998 (Copy)_MG_1012 (Copy)

główne