Osiem medali dla LUKS Lubartów

W Starostwie Powiatowym w Lublinie w dniach 29-30 zorganizowano Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Szachiści z LUKS Lubartów zdobyli na nich aż 8 medali: 1 złoty, 4 srebrne, 3 brązowe.
Pierwszego dnia rywalizowano błyskawicznie. W kategorii młodzików do lat 10 grano tempem 6 minut + 4 sekundy bonusu na ruch, w kategorii OPEN tempem 3 minuty + 2 sekundy bonusu za ruch. W kategorii do 8 lat złoty medal zdobył Artur Gryzio, brązowy medal -Wiktor Opolski; 5 miejsce zajął Michał Drozd; 6 miejsce zajął Kacper Czuchryta. Kacper i Michał byli najmłodszymi zawodnikami grającym w mistrzostwach. W kategorii do 10 lat czwarte miejsce zajął Eryk Bronisz, piąty był Paweł Woźniak. W kategorii do lat 14 srebrny medal wywalczyła Agata Michaluk. W kategorii do lat 18 lat srebrny medal zdobył Adrian Matyjaszczyk. Nasz najlepszy senior Andrzej Rogoza zajął w mistrzostwach 16 miejsce.

Drugiego dnia zorganizowano turniej szachów szybkich tempem 10 minut + 5 sekund bonusu za ruch. W kategorii do lat 8 Wiktor Opolski wywalczył brązowy medal, piąte miejsce zajął Eryk Trąbka, szóste Kacper Czuchryta, dziewiąte – Artur Gryzio. W kategorii dziewcząt do lat 8 piątą lokatę zajęła Martyna Bzoma. W kategorii do lat 14 – Agata Michaluk zdobyła srebrny medal. W kategorii do lat 14 wśród chłopców Krzysztof Matejczuk zajął ósma lokatę. W kategorii do lat 18 Adrian Matyjaszczyk wywalczył srebrny medal. Brązowy krążek w kategorii OPEN zdobył również Andrzej Rogoza, którego specjalnością są szachy szybkie