Ostatni weekend w Kozłówce

 

 

W niedzielę, 30 września Muzeum zaprasza na symboliczne i wyjątkowe wydarzenie – „Pochód Niepodległości”. Jego trasa wiedzie z Kamionki do odrestaurowanego specjalnie na tę okoliczność pomnika, znajdującego się w lesie przy Muzeum, wzniesionego w 1928 r. Po złożeniu kwiatów i krótkich przemowach, dalsza część imprezy odbędzie się w pałacowych ogrodach. Warto tego dnia być z nami, by oddać hołd naszym przodkom i podziękować za możliwość życia w czasach wolnej, niepodległej Polski. 30 września wystawa „Ziemiaństwo w walce o Niepodległą (…)” dostępna będzie dla zwiedzających bezpłatnie.

Czas nieubłaganie płynie – jeszcze tylko do niedzieli 30 września można zobaczyć wspaniałe słoneczne zegary i poznać ich historię na wystawie „Cień czasu” w budynku Teatralni.

60+ kultura

W dniach 29–30 września odbędzie się ósma edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

W tym roku Muzeum Zamoyskich przygotowało specjalną ofertę dla tej grupy turystów: karnet będzie kosztował jedynie 18 zł, a bilet do pałacu – 6 zł.

Zapraszamy!