Oszukiwali, że są z Matrixa

Na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu wyłudzali kredyty bankowe. Trzech mężczyzn i kobietę zatrzymali lubartowscy kryminalni.

Oszuści w sklepach na terenie Lubartowa „kupili” na raty sprzęt RTV i AGD o wartości niemal 10 tysięcy złotych oraz usiłowali wyłudzić kredyty na zakup takiego sprzętu o wartości blisko 18 tysięcy złotych – informuje Grzegorz Paśnik, oficer prasowy KPP Lubartów. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, organizatorem całego procederu był 57-letni mieszkaniec gminy Michów. Wystawiał on fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu swoim 31 i 39-letnim kolegom również z gminy Michów. Mieli oni pracować w firmie MATRIX. Jednak ich zatrudnienie było fikcją. Mężczyźni wspólnie szli do sklepów, gdzie wybierali sprzęt i na podstawie fałszywych zaświadczeń dokonywali jego zakupu na raty. W ten sposób udało im się wyłudzić przedmioty o wartości niemal 10 tysięcy złotych. Były to głównie telewizory, pralki i kuchenki, odkurzacze. Cały sprzęt trafiał do 57–latka, który za pomoc płacił swoim kolegom kilkaset złotych. W zakupach aktywnie brała również udział znajoma szefa grupy, 39–letnia mieszkanka Lubartowa. Funkcjonariusze odzyskali część wyłudzonego mienia. Jak ustalili policjanci, oszuści próbowali jeszcze wyłudzić kredyty na zakup sprzętu o wartości prawie 18 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Lubartowie, wobec 57–latka zastosował dozór policji. Oszustom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.