Otrzęsiny w PMDK

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie  trwa „Akcja Otrzęsiny w PMDK” –  17 listopada odbyła się jej czwarta odsłona w zupełnie nowej formule. W trudnej rzeczywistości epidemii nie sposób zorganizować tradycyjnych Otrzęsin, w których jednocześnie brałaby udział duża liczba dzieci (zazwyczaj  bawiło się wspólnie ok.100). Nauczyciele PMDK  zmuszeni byli zmienić formę imprezy i dostosowali wszystkie działania do panujących zasad sanitarnych.

O wyznaczonej godzinie wybrane grupy w swoich salach otrzymują koperty z „wyzwaniami artystycznymi” – zdaniami do wykonania. Każda z grup przygotowuje jedno z zadań, które później prezentuje podczas spotkania na scenie w sali widowiskowej. Grupy teatralne mają okazję przygotować  sceniczną zapowiedź „Otrzęsin” lub zagrać etiudę z użyciem „łamańców” językowych, grupa filmowa Kino Bambino przygoowuje filmowy portret grupy, grupy taneczne opracowują taniec z rekwizytami, grupy muzyczne – ruch do piosenki, a grupy plastyczne tworzą wspólnie artystycznego stwora. Występ każdej z grup jest rejestrowany i filmy sukcesywnie udostępniane są na  kanale Youtube PMDK

https://www.youtube.com/user/pmdklubartow/

oraz na Facebooku.

https://www.facebook.com/pmdklubartow

 

17 listopada w PMDK odbyły się dwie odsłony Otrzęsin. Dwie grupy plastyczne przygotowały ogromne prace z fantastycznymi zwierzętami, trzecia stworzyła artystycznego stwora Irenę, muzycy zagrali i zaśpiewali, dwie grupy taneczne zatańczyły „z czymś” – z hula – hop oraz z łyżkami. Na koniec publiczność złożona z wykonawców otrzymała zadanie rytmiczne, z którego wywiązała się znakomicie, tańcząc na widowni z zachowaniem dystansu społecznego!

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji na Youtube!