Otwarcie inwestycji „Lubelska, Kolejowa, Piaskowa”

Inwestycję pn.: „Usprawnienie komunikacji w ciągu ulic Lubelska, Rynek I i Słowackiego w Lubartowie” otwarto we wtorek 11 grudnia.

Prace budowlane polegały na rozbudowie skrzyżowania ulic: Lubelska, Kolejowa i Piaskowa. Zakres robót objął m.in. budowę ronda o średnicy zewnętrznej 30 m z jezdnią o szerokości 5 m i pierścieniem przejezdnym szerokości 2 m, budowę azyli, przebudowę infrastruktury.

Budowa ronda usprawniła ruch na skrzyżowaniu. Kierowcy wyjeżdżający z ulicy Piaskowej w stronę Lublina mogą dziś płynnie włączyć się do ruchu. Wcześniej łuk drogi i ograniczona widoczność z prawej strony utrudniały wyjazd na zatłoczonym skrzyżowaniu.

W uroczystym otwarciu inwestycji wzięli dział przedstawiciele samorządu Miasta Lubartów, m.in. zastępca burmistrza Radosław Szumiec, sekretarz Anna Bielińska, przewodniczący Rady Miasta Antonii Czop, radni miejscy, naczelnicy wydziałów odpowiedzialnych za promocję i rozwój gospodarczy miasta. Obecni byli też przedsiębiorcy, osoby duchowne. Foto: Radosław Ozonek

Tak skrzyżowanie wyglądało przed przebudową:

 

 

 

 

 

 

Galeria z otwarcia inwestycji:

[zenphotopress album=248 sort=random number=3]