Otwarcie przestrzeni Centrum Spotkania Kultur

Dzięki łagodzeniu obostrzeń związanych z koronawirusową kwarantanną CSK w Lublinie udostępnia wybrane przestrzenie CSK:

– Sklepik Kulturalny CSK – od soboty, 9 maja. Księgarnia będzie czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 10.00-18.00. Wejście wyłącznie z pl. Teatralnego (od strony ul. Radziszewskiego).

– Tarasy widokowe CSK (4 piętro) + Miejska Pasieka Artystyczna: zostaną otwarte od soboty 9 maja. Wejście wyłącznie wydzieloną boczną klatką schodową przez patio CSK (od strony ul. Radziszewskiego), osoby niepełnosprawne lub z wózkami dziecięcymi będą miały możliwość skorzystania z windy po kontakcie z ochroną CSK. Wejście będzie czynne codziennie w godz. 8.00-20.00. Wstęp wolny z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk przed wejściem do CSK, zachowanie odległości pomiędzy zwiedzającymi min. 2m, konieczność zakrycia ust i nosa maseczką ochronną).

– Wystawy, które są obecnie w przestrzeniach CSK („Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński” oraz „Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines”): dostępne bezpłatnie od poniedziałku 11 maja. Zwiedzanie z przewodnikiem w małych grupach z zachowaniem zaleceń służb sanitarnych w dni powszednie o godz. 10.00, 12.00 i 14.00, w soboty i niedziele o godz. 14.00 i 16.00 wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym: 81 441 56 10 lub mailowym: [email protected] ).

Pozostałe przestrzenie w budynku CSK są w dalszym ciągu niedostępne dla zwiedzających!

 –  Akademia Kina CSK – To zaproszenie dla wszystkich wielbicieli kina, którzy chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. Na interaktywnych wykładach i spotkaniach na żywo w lekkiej i luźnej atmosferze każdy będzie mógł poznać najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Udział jest bezpłatny, jednak trzeba zgłosić swój udział za pośrednictwem formularza online: http://tiny.cc/g4aynzKolejne zajęcia już za tydzień. Szczegóły można śledzić na profilu Facebook @kinoCSK.

 –   Z życia miejskich pszczół – Miejska Pasieka Artystyczna CSK – na profilu na facebooku kolejny filmik edukacyjny pokazujący życie miejskich pszczół – tym razem Marcin Sudziński będzie opowiadał o rojku pszczół – w nawiązaniu do niedawnej „akcji” zbierania pszczół w pobliżu CSK, więcej: https://www.facebook.com/cskwlublinie/videos/229333074830007/?eid=ARA3e_2oZr8dTDE2zK2P8rNPoGJooMAcnZJto9qhJn3P1Gr2k1YoKpEWEQm2kmmhF4m1uKP2Oak2ETXj .

 –  Wystawa „Pomiędzy ilustracją, a abstrakcją. Amadeusz Popek” | 15 maja – 30 września 2020 – Na wystawie zostanie zaprezentowanych około 40 prac graficznych wykonanych w technice druku płaskiego, serigrafii, a także swoje miejsce znajdą rysunki piórkiem. Grafiki i rysunki pochodzą z okresu od 2008 roku aż do 2020 roku. Artysta podzieli się z odbiorcami swoją wizją artystyczną, która zawiera w sobie zarówno elementy bliższe ilustracji, bardzo narracyjnej jak i ascetyczne, ale bogate w wartości czysto graficzne, strukturalne, symboliczne. 

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości zwiedzania wystawy wkrótce.

 – CSK poleca swój profil na Facebooku:

– #kinocskwdomu – seria znakomitych i nieoczywistych propozycji filmowych Kina CSK,

– #JAZZwCSK to cykliczne rekomendacje najlepszych płyt jazzowych wg Wojtka Mościbrodzkiego.

– wirtualne spacery po wystawach dostępnych w CSK: http://spotkaniakultur.com/pl/node/2040