Otylia Jędrzejczak odwiedzi Lubartów w najbliższą niedzielę

Blisko setka adeptów pływania będzie ćwiczyć z Otylią Jędrzejczak już w najbliższą niedzielę (8 maja) na lubartowskim basenie .

Wydarzenie, którego partnerem jest Miasto Lubartów, Swim Team Lubartów i MOSiR Lubartów odbędzie się na basenie ośrodka i sali gimnastycznej Szkoły Podstawowa nr 3.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W ciągu pięciu lat projekt zagościł w 23 miastach. Według autorskiego pomysłu Otylii, w każdym spotkaniu bierze udział między 120, a 300 młodych adeptów pływania w wieku od 9 do 14 lat, pływających minimum dwoma stylami pływackimi (kraul, grzbiet). Oprócz dzieci i młodzieży, w każdym projekcie biorą udział ich rodzice oraz trenerzy. Dla tej jakże ważnej grupy osób odbywają się dwa wykłady z dziedziny psychologii sportowej i dietetyki, które dostarczają odpowiednio sprofilowaną wiedzę. By odnieść sukces sportowy trzeba mieć bowiem talent i być tytanem pracy, ale trzeba też mieć pomoc ze strony rodziców, trenerów i wychowawców. Jak przekonują organizatorzy, podczas całego dnia warsztatów dzieci otrzymują dużą dawkę motywacji.