Otylia Jędrzejczak zawitała do Lubartowa

Blisko setka adeptów pływania wzięła udział w jednodniowych warsztatach z cyklu Otylia Swim Tour, które po raz pierwszy odbyły się w Lubartowie. – Jestem szczęśliwa, że jesteśmy w Lubartowie, ponieważ od lat znam lubartowską zawodniczkę Kaję Wróblewską, która bardzo dobrze się rozwija – mówiła w Lubartowie Otylia Jędrzejczak.

Wydarzenie, którego partnerem było Miasto Lubartów, Swim Team Lubartów i MOSiR Lubartów miało miejsce 8 maja na basenie ośrodka i sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3.

Otylia Swim Tour to cykl warsztatów pływania dla dzieci i młodzieży, który Otylia Jędrzejczak prowadzi od ośmiu lat wraz z czternastoosobową ekipą fachowców. – Przekazujemy wiedzę i doświadczenie z zakresu przygotowania motorycznego na sali gimnastycznej, z zakresu pływania i wszystkich stylów pływackich na pływalni, a także z zakresu psychologii, dietetyki dla rodziców – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zainteresowanie udziałem w wydarzeniu było ogromne. Wielu chętnych trafiło na listy rezerwowe.

– Mamy nadzieję, że przekażemy promyczek wiedzy, którą wykorzystacie w przyszłości. Wszystko zaczyna się od pewnego momentu. Za moich czasów nie było możliwości spotkania wybitnych sportowców, trenerów, uczenia się od nich. Wy macie tę możliwość. Jesteście już o jeden krok do przodu. Dzisiejszy projekt pokaże, że pływanie jest dyscypliną wszechstronną. Buduje warunki nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne – zwróciła się Otylia Jędrzejczak do dzieci uczestniczących w zajęciach.

Obecny podczas warsztatów burmistrz Krzysztof Paśnik wyraził przekonanie, że tego typu warsztaty z mistrzynią są świetną okazją dla zdobywania wiedzy przez dzieci i rodziców zarówno pod względem wychowawczym jak również motorycznym oraz, że przyczynią się do tego, że w przyszłości zobaczymy w reprezentacji Polski reprezentantów z naszego miasta.

Katarzyna Wójcik