Paliły się dwa auta

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 17.06. do dnia 23.06. na terenie powiatu lubartowskiego powstały 33 zdarzenia, w tym 4 pożary, 27 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

W dniu 18.06. o godz. 2116 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Abramów. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej nr 1524 L. Podróżujący samochodem marki Audi S6 mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz działaniach gaśniczych, które doprowadziły do całkowitego ugaszenia pożaru. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika oraz wnętrze pojazdu. W działaniach gaśniczych brały udział: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Abramowa.

Do kolejnego pożaru samochodu osobowego doszło w dniu 20.06.o godz. 2103 w miejscowości Gołąb, gmina Michów. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się samochód osobowy marki SKODA w całej jego kubaturze. Auto znajdowało się na poboczu drogi, a osoba kierująca oddaliła się z miejsca zdarzenia. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu środków gaśniczych na palący się obiekt oraz przeszukaniu pobliskiego lasu w celu odnalezienia kierowcy (kierowca nie został odnaleziony). Czynności polegające na ustaleniu właściciela pojazdu prowadzi policja. W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Michowa.

Ponadto w dniach 19–22.06. w związku z intensywnymi opadami atmosferycznymi oraz silnie wiejącym wiatrem straż pożarna interweniowała w 15 zdarzeniach związanych z połamanymi drzewami (konarami drzew), 3 zdarzeniach polegających na wypompowaniu wody z zalanych budynków oraz uszkodzeniem pokrycia dachowego w 1 budynku mieszkalnym.