Pamięci Jana Pawła II

Parafia św. Anny  w Lubartowie i Muzeum  Ziemi Lubartowskiej zorganizowały okolicznościową wystawę z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

 

Wystawę otwarto na Starej Plebanii w sobotę 25 lipca. Jej motto to słowa Jana Pawła II : „Wszędzie, gdzie mogę- nawiedzam. Stałem się takim wędrującym pasterzem, wędrującym papieżem i w ten sposób pragnę służyć”.

Wystawa jest szczególna. Organizujemy ją dla uczczenia rocznicy urodzin Jana Pawła II. Są tu dwie wystawy: pierwsza pt. „Karol Wojtyła. Narodziny” jest z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Wędruje po całej Polsce. Lubartów jest jednym z miejsc, gdzie wystawa jest prezentowana. Drugą wystawę pt.” Jan Paweł II. Spotkanie” opracowało Muzeum Ziemi Lubartowskiej – mówiła dyrektor placówki Ewa Sędzimierz.

Na wystawie ukazane są najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły: studenta, kapłana, duszpasterza, naukowca, wreszcie papieża. Są też zdjęcia i pamiątki lubartowian, którzy wzięli udział podczas pontyfikatu Jana Pawła II w spotkaniach, pielgrzymkach, audiencjach. Ponadto część materiałów jest ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie, która nosi imię Jana Pawła II. W otwarciu ekspozycji uczestniczyli regionaliści, osoby, które udostępniły pamiątki, nauczyciele. Obecny był też zastępca burmistrza Tadeusz Małyska.

Sylwia Cichoń