Paraolimpiada w Trójce

Paraolimpiadę i warsztaty plastyczne na 480 – lecie Lubartowa zorganizowano 7 października w Szkole Podstawowej nr 3.  Dla 55 uczestników przygotowano konkurencje sportowe, turniej piłki nożnej, zabawy rekreacyjne, warsztaty artystyczne, marsz nordic walking. Na zakończenie otrzymali medale i nagrody ufundowane przez Miasto Lubartów.

Paraolimpiada odbyła się po raz 15, szkoła powróciła do organizacji imprezy po czterech latach przerwy.

Człowiek potrzebuje drugiego człowieka, żeby mógł być szczęśliwy. Potrzebne jest dobre słowo, przyjazny gest i życzliwość. Tego wszystkiego wam dziś właśnie życzę – mówiła wicedyrektor Małgorzata Burzyńska, witając gości.

Uczestnicy przyjechali ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Firleju, Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie, byli też podopieczni Fundacji Stella im. Agaty Orłowskiej w Lubartowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie, uczniowie z niepełnosprawnością z Lubartowa, dojeżdżający do szkół w Lublinie. W organizacji pomagali wolontariusze z II LO. Paraolimpiadę otworzyła Julka Piskorska, uczennica SP 3, której kilka lat temu placówka pomagała.

Paraolimpiada i warsztaty plastyczne mają swój hymn. Piosenkę pt. „Pokonaj siebie” usłyszeliśmy w wykonaniu chóru szkolnego pod dyrekcją Emilii Sobczak- Chudzik, który zaśpiewali wszyscy i na znak przyjaźni wzięli się za ręce. Podczas spotkania były konkurencje rekreacyjno -sportowe, gry i zabawy, turniej piłki nożnej, zawody nordic walking, warsztaty plastyczne, poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i nagrody.

Paraolimpiadę Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała wspólnie z Klubem Aktywnych Art-Fit.

Sylwia Cichoń