Partizan Lubartów z awansem do I ligi

Ekipa z naszego miasta po wygranej 76:71 nad drużyną NoToCo, zapewniła sobie wejście do finału i jednocześnie grę w Konferencji A w następnym sezonie LNBA.

Partizan wygrał wszystkie 11 spotkań sezonu zasadniczego i do play-offów startował z pozycji lidera. W pierwszej rundzie rywalem lubartowskiej drużyny był Korwex. Pierwszy mecz to wyraźne zwycięstwo Partizanu, który wygrał pierwszą kwartę 19:10, a potem tylko powiększał przewagę. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 83:50 dla lidera. Świetne spotkanie zagrał Janusz Parafiniuk zdobywając double-double (25 punktów i 13 zbiórek). Drugi mecz tych drużyn był zdecydowanie ciekawszy, a wynik był otwarty do ostatnich minut. Partizan jest liderem nie przez przypadek i poradził sobie z przeciwnikiem, wygrywając 56:49. Duża w tym zasługa Piotrka Matyjaszczyka, który rzucił 18 oczek. Gra toczyła się do dwóch zwycięstw, więc do półfinału przeszli Lubartowianie.

W półfinale na zwycięzcę czekała drużyna NoToCo, która sezon zasadniczy zakończyła na 5 miejscu. Pierwszy mecz to pogrom w wykonaniu Partizanu, który wygrał 100:50. Rywal nie był w stanie zatrzymać Piotrka Matyjaszczyka, który rzucił 36 punków, a 16 dołożył Tomek Bigoraj. Po tak wysokim zwycięstwie na lidera czekał zimny prysznic. Wzmocniona ekipa NoToCo w drugim meczu zaskoczyła, odrabiając już 18 punktów straty i doprowadzając do wygranej 76:66. Decydujący mecz odbył się 8 kwietnia i był jednym z najciekawszych widowisk tego sezonu. Obydwie drużyny wyszły na parkiet z ogromną chęcią zwycięstwa, a stawką był awans do wyższej ligi. Partizan zaczął od mocnego uderzenia, wygrywają wysoko pierwszą połowę, jednak rywal się nie poddał i doprowadził do wyrównania. Ostatnia kwarta była dość nerwowa, bo każdy znał wagę spotkania. Jednak to zawodnicy Partizanu wykazali się większym doświadczeniem oraz skutecznością, dzięki czemu wygrali spotkanie 76:71.

Na drużynę z Lubartowa czeka jeszcze finał z AT Vision, ale obydwie drużyny mają zapewnione miejsce w Konferencji A. Jednak zawodnicy Partizanu chcą wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Debiutancki sezon Partizanu w LNBA można udać za bardzo udany.

Drużynę Partizanu wspiera Pan Wojciech Trykacz, właściciel firmy Trykacz.