Pasowanie na czytelnika w SP3

Przed świętami swój pierwszy kontakt z biblioteką szkolną przeżywali uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie.

Dzieci uczestniczyły w specjalnej lekcji, podczas której panie: Kinga Grzelak, Danuta Olejniczek i Ewa Abramek zapoznały ich z pracą biblioteki szkolnej. Dowiedziały się, czym różni się książka kupiona w księgarni od tej bibliotecznej (pieczątka, numer inwentarzowy, sygnatura, kod kreskowy). Zobaczyły największą i najmniejszą, najstarszą i najgrubszą książkę. Zanim nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki SP3, dzieci głośno odczytały 12 próśb książki. Na pamiątkę pobytu w bibliotece każdy nowy czytelnik otrzymał, zrobioną przez panią Kingę Grzelak, zakładkę do książek ze swoim imieniem, a całe spotkanie w bibliotece zakończyło się wypożyczeniem książek.

W tym roku szkolnym imprezie bibliotecznej towarzyszyło też krótkie przedstawienie teatralne. Pierwszaki (a przy okazji pozostałe dzieci z klas 0-III) obejrzały bajkę „Kopciuszek” w nowoczesnej interpretacji uczniów klas 8c i 8d, przygotowanej pod kierunkiem pani Agaty Borzęckiej. W bajkowej scenerii (autorstwa pań Urszuli Czakon i Kingi Grzelak) wspólnie przeżywaliśmy historię tytułowego Kopciuszka wykorzystywanego przez złą macochę i jej 7 córek. Na szczęście dzięki „małej” pomocy dobrej wróżki, wszystko skończyło się bardzo dobrze dla głównej bohaterki. Dużo radości wzbudził bal na zamku (w którym wzięli udział widzowie), jak i mierzenie zgubionego bucika. Niestety pantofelek pasował tylko na nogę Kopciuszka, co wprawiło w duży zawód wielu mierzących bucik! Dziękujemy starszym uczniom za wspaniałe przedstawienie.

Ewa Abramek