„Pastorałko, nieś się biała”

15 stycznia wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie wystąpili z koncertem „Pastorałko, nieś się biała”.

Bożonarodzeniowy program muzyczny, złożony z tradycyjnych i współczesnych kolęd oraz piosenek świątecznych przygotowali nauczyciele pracowni muzycznej PMDK: Grażyna Grymuza, Dominika Kłębukowska-Wąchocka oraz Piotr Grymuza. Zaprezentowały się zespoły Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki, zespoły instrumentalne oraz soliści: Agata Zyga, Karolina Markiewicz, Martyna Bronisz i Kacper Dudek. Koncert rozpoczęła wierszem Adama Asnyka Zuzanna Guz, która razem z kolegami  z Teatru Trupa (instruktor: Jolanta Tomasiewicz) poprowadziła koncert. Specjalnym gościem koncertu była „Chórtownia”, czyli prowadzona przez Mateusza Obroślaka Okazjonalna Męska Grupa Wokalna. Koncert zakończył uroczysty finał – wszyscy wykonawcy spotkali się na scenie, aby odebrać serdeczne gratulacje, podziękowania oraz noworoczne życzenia od dyrektor PMDK Jolanty Tomasiewicz. 

Wieloletnia tradycja koncertu „Pastorałko, nieś się biała” to dobroczynność – tym razem podziwiając talenty wychowanków PMDK, widzowie mogli wesprzeć cel tegorocznego finału WOŚP, którym jest zakup urządzeń potrzebnych przy diagnozowaniu i leczeniu  sepsy w polskich szpitalach.  W nawiązaniu do charytatywnego celu koncertu specjalnie dla widzów powstała także wyeksponowana w holu PMDK instalacja ” Anioł dobroczynności” autorstwa Izabelli Dybały, przy której darczyńcy chętnie fotografowali się.

Już za dwa tygodnie 29 stycznia PMDK zaprasza na kolejne koncerty w ramach finału WOŚP.  Pierwszy z nich o godz. 14.00  PMDK adresuje do rodzin z dziećmi  – wystąpią w nim wokaliści Dziecięcego Studia Piosenki, dziecięce zespoły taneczne oraz Teatr „Groszki”, który specjalnie na tę okazję przygotowuje etiudę pt. „Puszka”. O godz. 17.00 PMDK zaprasza młodzież i dorosłych – wystąpią wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki PMDK, instrumentaliści z pracowni muzycznej PMDK oraz Męska Okazjonalna Grupa Wokalna „Chórtownia”. 

Foto: Hanna Dybała, Dominika Szymczuk, Agata Bordzoł/Grupa Reporterska PMDK, Zofia Dybała/Kino Bambino PMDK