Patriotycznie w Trójce

Spotkanie z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowano 13 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Uroczystość połączona była z koncertem laureatów III edycji Miejskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej pt. „Ma ojczyzna jest mi bliska”. P1070764p

 

11 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości – polskie święto państwowe. Chcemy dziś w uroczysty sposób oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli i umierali za naszą ojczyznę. Chcemy pokazać, że pamiętamy o ich ofierze. Spotkanie jest połączone z koncertem laureatów konkursu „Ma ojczyzna jest mi bliska”. Organizatorki konkursu chciały ocalić od zapomnienia piękne polskie pieśni patriotyczne, zachęcić dzieci do ich śpiewania, a przez to kształtować w nich poczucie tożsamości narodowej – mówił dyrektor SP 3 Marian Bober.

Przypominamy, że eliminacje konkursowe miały miejsce 29 października. Wzięły w nich udział dzieci i młodzież z przedszkoli miejskich i prywatnych oraz ze szkół podstawowych. Wykonawców oceniano w kategoriach: przedszkolaki, klasy I- III oraz klasy IV – VI. Teraz przyszła kolej na występ tych najlepszych, czyli koncert laureatów i wręczenie nagród.

Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Janusz Bodziacki, który też ufundował nagrody. – Patrząc na was, serce moje się raduje, gdy widzę tylu najmłodszych patriotów naszej małej ojczyzny – Lubartowa. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy się spotkać, aby przez kilka godzin popatrzeć na was, posłuchać tych treści, które przez swoje piosenki chcecie nam przekazać. Chcemy podkreślać przez takie spotkania, jak ważna jest dla nas ojczyzna: ta duża – Polska i ta nasza mała – Lubartów – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

Podczas koncertu laureatów usłyszeliśmy takie utwory jak: „Niepodległa”, „Biały krzyż”, „Dzień dobry Syrenko”, „W listopadzie”, „Wrócą chłopcy”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” czy „11 listopada”. A publiczność miała okazję wyrazić swoją miłość do ojczyzny, śpiewając piosenkę „Kocham Cię, Polsko” z programu 2 TVP. Dyplomy i nagrody wręczali laureatom burmistrz Janusz Bodziacki, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, oddział w Lubartowie Zbigniew Kulesza, kombatant – były żołnierz AK Władysław Rybak i dyrektor Marian Bober. Koncert laureatów zorganizowały nauczycielki:  Emilia Sobczak – Chudzik, Magdalena Kwiatkowska, Małgorzata Burzyńska, Barbara Zegar i Monika Sulowska. Jak powiedział na zakończenie uroczystości Zbigniew Kulesza – był pod wielkim wrażeniem: – Nawet łza się niekiedy zakręci w oku, gdy widzę tak pięknie wykonane pieśni patriotyczne. W imieniu pana burmistrza składam serdeczne podziękowania rodzicom, opiekunom i nauczycielom za przygotowanie do występu.  Gratuluję zaangażowania na rzecz krzewienia patriotyzmu wśród najmłodszych pokoleń.

Sylwia Nowokuńska

P1070759p P1070768p P1070769p P1070780p P1070786p P1070797p P1070748p P1070749p P1070750p