Patryk Berger wicemistrzem świata w podnoszeniu ciężarów

Zawodnik Młodzieżowego Klubu Sportowego „Lubartów” – Patryk Berger został wicemistrzem świata w podnoszeniu ciężarów. 

W Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Świata federacji GPC w Trójboju Siłowym oraz w składających się na tą dyscyplinę pojedynczych konkurencjach: przysiady, wyciskanie sztangi w leżeniu, martwy ciąg.
Lubartowianin wystartował w przysiadzie i martwym ciągu. Jak się później okazało – był to strzał w dziesiątkę. Patryk Berger zdobył wicemistrzostwo świata w przysiadzie z wynikiem 200 kg oraz trzecie miejsce w martwym ciągu z wynikiem 250 kg.

Walka w martwym ciągu była zaciekła. Patryk w trzecim podejściu podniósł 252,5kg, jednak zaliczone zostało tylko przez jednego z trzech sędziów. Wraz z rywalem z Armenii miał zaliczone po 250kg, a taką sytuację sporną rozstrzygnęła lżejsza o kilogram waga rywala, dając mu drugie miejsce.

Pozdrawiam MKS Lubartów oraz zachęcam bywalców do spróbowania się w siłowych konkurencjach, bo wizytując siłownię, widzę tam wiele zdeterminowanych osób, dla których takie sprawdzenie się mogłoby być wartościowym i emocjonującym doświadczeniem. Sport jest silny w naszym mieście – mówi Patryk Berger.

Duma i uśmiech na twarzy – to towarzyszy nam wszystkim w klubie po sukcesie Patryka. Cieszymy się, że możemy mieć wpływ na tak pozytywnych ludzi i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, wpływ na sportowców przez duże „S”. Wiem, że to nie ostatni tego typu sukces, jestem tego pewny. Wielkie brawa dla Patryka – mówi Jakub Adamczyk, prezes MKS „Lubartów.

opr. Red.

rpt