Patryk Panek laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Moja Wizja Zero ”

Patryk Panek, uczeń klasy 5 technikum mechanicznego w RCEZ, zdobył III miejsce
w V Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży Moja Wizja Zero, zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) i współtworzonym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundację PGE oraz Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Jest to przedsięwzięcie objęte również honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz medialnym wsparciem telewizji publicznej- TVP Info.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu było: ,,Bezpiecznie z Niebezpiecznymi Substancjami w Gospodarstwie Rolnym”. Ideą, która przyświecała organizatorom, było upowszechnienie wiedzy na temat sposobów ograniczania oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenie środowiska oraz wyeliminowanie wypadków przy pracy, chorób zawodowych na wsi, stworzenie lepszych warunków pracy i poprawa zdrowia rolników. Zaproponowano zatem młodzieży w wieku od 13 do 21 lat, przygotowanie krótkiego filmu prewencyjnego – w oparciu o trzy filary strategii Wizji Zero: bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan – promującego bezpieczny system pracy z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym.

Patryk Panek zaciekawił konkursowe jury nietuzinkową formą i poziomem wiedzy merytorycznej. Stworzył teleturniej, w którym pytania i odpowiedzi ściśle związane były z bezpieczeństwem w rolnictwie, normami, zaleceniami i konsekwencjami nieprzestrzegania ustalonych zasad.

Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi zajęcia III miejsca w ogólnopolskim konkursie, pomysłowości, kreatywności i zaangażowania społecznego oraz wsparcie nauczyciela geografii p. Katarzynie Malczewskiej.

RCEZ