PEC rozpoczął sezon grzewczy

Sezon grzewczy w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Lubartowie rozpoczął się 21 września. Prezes przedsiębiorstwa Lech Kliza na dzień dzisiejszy nie rozważa zmniejszenia mocy ogrzewania w związku z kryzysem węglowym w Polsce.

ROZMOWA:

Czy ciepło jednocześnie popłynęło do wszystkich odbiorców PEC?

Lech Kliza, prezes PEC w Lubartowie: Ciepło popłynęło do wszystkich odbiorców za wyjątkiem niektórych obiektów  przy ul. 1 Maja, Hutniczej i Lubelskiej z powodu będących na  ukończeniu prac dotyczących modernizacji sieci. Przewidujemy dostarczenie ciepła do tych odbiorców w przeciągu najbliższych dwu dni.

Czy zarządcy bloków zgłosili już wniosek o rozpoczęcie sezonu grzewczego?

Lech Kliza, prezes PEC w Lubartowie: Tak. Spółdzielnia Mieszkaniowa złożyła wniosek o uruchomienie sezonu od dnia 20.09.2022. Zarządcy niektórych wspólnot po rozmowach na temat uruchomienia sezonu prowadzonych przez pracowników PEC również złożyli pisma o uruchomienie sezonu grzewczego. Choć wielu odbiorców nie skierowało takich wniosków, zapewne ze względu na potencjalne oszczędności dotyczące kosztów ogrzewania.

Czy mieszkańcy mogą spodziewać się zmniejszonej mocy ogrzewania w związku z kryzysem węglowym?

Lech Kliza, prezes PEC w Lubartowie: Na dzień dzisiejszy nie rozważamy zmniejszenia mocy, choć racjonalizacja wykorzystania zapasów węgla będzie w sezonie grzewczym jednym z kluczowych problemów. Sądzimy też, że odbiorcy będą również racjonalizować wykorzystanie ciepła w swoich obiektach ze względu na obecna sytuację inflacyjną dotyczącą wzrostu kosztów praktycznie wszystkich aspektów utrzymania  Z posiadanych informacji wiemy, że rozpatrywane mogą być także regulacje, które dążyć będą do ograniczenia komfortu cieplnego poniżej obowiązujących dotychczas standardów

Rozmawiała: Katarzyna Wójcik