PEŁNOLETNI TURNIEJ RODZINNY

W sobotę 30 grudnia w Lubartowie odbył się XVIII Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego „Mamo, tato, pograj z nami”. Organizatorem tej nietypowej imprezy był Miejski Klub Sportowy „Lewart” AGS Lubartów.

W turnieju wzięło udział 28 rodzin. Zostały one podzielone na dwie grupy wiekowe. W pierwszej kategorii wystąpiło 16 rodzin, posiadających w swoim składzie dziecko w wieku 13 lat i poniżej. W drugiej grupie zagrało 12 rodzin z dzieckiem w wieku 14 lat i więcej. Mecze odbywały się do dwóch zwycięstw. Jeżeli po rywalizacji dziecka z dzieckiem i rodzica z rodzicem wynik był remisowy, o zwycięstwie decydowała gra deblowa. Obok rywalizacji sportowej istotnymi czynnikami było utrwalenie więzi rodzinnych, promowanie aktywnego stylu życia w rodzinie, zachęcenie do wspólnego uprawiania sportu przez dzieci i rodziców. Przybyłe rodziny powitał prezes sekcji tenisa stołowego Lewartu Lubartów Dariusz Borzęcki oraz przedstawiciel lokalnych władz, radny Jerzy Tracz. Słowa podziękowania należą się sędziemu głównemu Marianowi Saganowi oraz Krzysztofowi Tkaczykowi, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem zawodów. Ogromne brawa należą się rodzicom, którzy odważyli się zagrać, często po wieloletniej przerwie. Wydaje się, że przedstartowe rozterki zostały rozwiane po zawodach. Patrząc na zadowolone twarze dzieci, na pewno nie żałowali swojej decyzji i obiecali zagrać za rok. Ku ogromnej uciesze najmłodszych na sali pojawił się Św. Mikołaj z wielkim koszem owoców i słodyczy (podziękowania dla pana Jerzego).

– Te niecodzienne zawody zapoczątkował 18 lat temu w naszym mieście Leszek Wójcik. Z pewnością można zaliczyć je do jednych z większych tego typu w Polsce. Obecnie pieczę nad turniejem przejął Andrzej Pawłowski. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszystkie rodziny, które wystąpiły w osiemnastym turnieju zostały nagrodzone dyplomami i okolicznościowymi koszulkami, a zdobywcy czołowych miejsc – pucharami ufundowanymi przez Urząd Miasta Lubartów. Najmłodszym uczestnikiem turnieju została Marysia Karczmarz, a najstarszym Tadeusz Maleszyk, którzy zagrali w jednej drużynie. Po tak wspaniałych zawodach i zaciętej rywalizacji sportowej, jaka panowała przez cały dzień, już dziś zapraszamy za rok na kolejną edycję rodzinnych zmagań mówi szef sekcji tenisa stołowego Lewartu Lubartów Dariusz Borzęcki.
Oto wyniki zawodów:

Kategoria do 13 lat
1. Rodzina Słomków, 2. Rodzina Bieleckich (wszyscy Niedrzwica Duża), 3. Rodzina Pawłowskich (Lubartów).

Kategoria powyżej 13 lat
1. Rodzina Widyńskich (Wandzin), 2. Rodzina Baranowskich (Lubartów), 3. Rodzina Warpasów (Radawczyk Drugi).

ig