PERŁA MAŁOPOLSKI DLA WIOLETTY DESSAUER

W niedzielę 27 sierpnia w miejscowości Zawoja i okolicach odbyła się impreza biegowa wchodząca w cykl biegów w małopolskich Parkach Narodowych – Perły Małopolski. Tym razem rywalizowano w Babiogórskim Parku Krajobrazowym. Organizatorzy przygotowali kilka tras – najdłuższa 20,8 km. Właśnie na tym dystansie w gronie 270 osób, startowała trójka lubartowskich biegaczy. Najlepiej spisała się Wioletta Dessauer. Czołowa polska „ultraska” zajęła 29 miejsce w klasyfikacji generalnej. Trasę pokonała w czasie 2 godziny i 10 minut. Wioletta okazała się najlepszą z kobiet. Pozostali nasi biegacze ukończyli rywalizację w czasie 3 godziny i 29 minut. Dawid Bogaczewicz (Kamionka) zajął 256 miejsce, a Dominika Badzio 257 miejsce (62 wśród kobiet).

– Przewyższenia w tym biegu wynosiły ponad 1000 metrów. Wygrałam wśród kobiet, z czego się bardzo cieszę. Był to dla mnie trening przed wyzwaniem, które mnie czeka 9 września. Wtedy w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju wystartuję w Biegu 7 Dolin na iście królewskim dystansie 100 kilometrów – powiedziała Wioletta Dessauer.