Piąte miejsce Weroniki na Mistrzostwach Polski

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 zorganizowano w dniach 4-11 marca w Sielpi Wielkiej w województwie świętokrzyskim. W grupie dziewcząt udział wzięło 64 zawodniczki z całego kraju. Klub LUKS Lubartów reprezentowała Weronika Dajek, która początek 9-rundowego turnieju miała trudny, ponieważ po pierwszej wygranej partii drugą partię przegrała. Jednak nie poddała się i walczyła dalej. Na drodze stanęły Weronice zawodniczki z mistrzowskimi tytułami, ale Weronika dzielnie walczyła. Walka o mistrzostwo była bardzo zacięta. Po zawirowaniach i ciężkich bojach w ostatniej rundzie 3 z 9 dziewczynek miało realne szanse stanąć na podium! 8 zawodniczek miało po 6 punktów, jedna miała 6.5. Ostatnia runda była decydująca. Weronika w ostatniej rundzie nie zawiodła i pewnie zdobyła kolejny punkt. Nasza zawodniczka zdobyła 7 z 9 punktów.

Z grupy faworytek wyłoniło się cztery zawodniczki z tą samą liczbą punktów, a o rozstrzygnięciu miejsc zdecydowały punkty dodatkowe tzw. Bucholz – uzupełniająca ocena jednakowych końcowych wyników dwóch lub więcej zawodników w turnieju polegająca na zsumowaniu punktów zdobytych przez ich przeciwników.

Ostatecznie Weronika Dajek zdobyła 5 miejsce wśród 64 zawodniczek i znalazła się w ścisłej czołówce polskich zawodniczek. Wielkie gratulacje dla naszej Weroniki za dzielną walkę i bardzo dobry wynik! Pełne wyniki http://chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_186/