Piątka dla hospicjum – spektakl Przedszkola nr 5

Spektakl pt. „W fabryce Świętego Mikołaja”, przygotowany przez amatorską grupę teatralną rodziców pod nazwą „Rodzice na 5” można było obejrzeć 21 stycznia w Lubartowskim Ośrodku Kultury.  W rolę aktorów wcielili się rodzice dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5, a pomysłodawcą przedsięwzięcia była nauczycielka Krystyna Jeziorska. Podczas koncertu zbierano pieniądze na rzecz Hospicjum św. Anny w Lubartowie.

W Przedszkolu Miejskim nr 5 powstał amatorski teatr „Rodzice na 5”, w którym aktorami zostali rodzice dzieci z grupy Biedronki. Celem działalności teatru jest zainteresowanie najmłodszych sztuką, przybliżenie dzieciom literatury dziecięcej, stwarzanie warunków do współpracy rodziców z przedszkolem i do sprawiania dzieciom radości. Spektakl został wystawiony w placówce w grudniu, teraz przyszedł czas na pokazanie go szerszej publiczności.

Na scenie Lubartowskiego Ośrodka Kultury wystąpili rodzice wraz z najmłodszymi dziećmi z Przedszkola nr 5. Maluchy tańczyły, śpiewały piosenki świąteczne oraz utwory związane z tematyką zimową. Rodzice przedstawili spektakl „W fabryce świętego Mikołaja”, a na zakończenie śpiewali kolędy wspólnie ze swoimi pociechami. Wydarzenie miało wymiar charytatywny. Zbierano pieniądze na rzecz lubartowskiego hospicjum. W zbiórkę zaangażowali się wolontariusze z II LO w Lubartowie. O konieczności rozbudowy budynku hospicjum mówili prezes Stowarzyszenia Hospicjum św. Anny  Krzysztof Wiącek oraz kierownik hospicjum Jerzy Zbiciak, zachęcając do wpłat. Koncert poprowadził Adam Kościańczuk. 

Nasze przedszkole włączyło się w akcję mającą na celu pomoc w zbieraniu środków na rozbudowę lubartowskiego Hospicjum Świętej Anny. Na szczególne podziękowania zasługują rodzice i dzieci z grupy „Biedronek”, którzy tego dnia wystąpili na scenie w Lubartowskim Ośrodku Kultury oraz wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja. Dzięki wsparciu tak wielu ludziom, a trzeba podkreślić, że sala była wypełniona po brzegi, udało nam się uzbierać nawet całkiem sporą sumę pieniędzy -1632,12 zł. Za co jeszcze raz dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli. W naszym życiu jest taki kolor, który nadaje mu sens i budzi uśmiech na twarzy drugiego człowieka. I ja uważam, że jest to kolor dobroci. Bezinteresowna pomoc to bardzo cenny dar, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi, nie oczekując nic w zamian. Dziękujemy Państwu za ofiarność i dobroć serca. Swoim postepowaniem pokazujemy naszym dzieciom, jak ważna jest pomoc i miłość do drugiego człowieka. Taką postawą wychowamy kolejne pokolenie, wspaniałe pokolenie dobrych i wrażliwych ludzi. Pamiętajmy, że dobro uczynione innym, zawsze do nas powraca. Na koniec mogę wszystkich zapewnić, że takich akcji będzie więcej. Nasza amatorska grupa teatralna „Rodzice na 5” nie próżnuje, już ruszamy z przygotowaniami do kolejnych występów, jak i zastanawiamy się, dla kogo zagramy za rok w Noworocznym Koncercie Charytatywnym – mówi pomysłodawczyni wydarzenia Krystyna Jeziorska.

Sylwia Cichoń