Piąty etap Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking

W sobotę 16 września, w malowniczej scenerii Parku Radziwiłłowskich, w miejscowości Biała Podlaska odbył się V etap PUCHARU LUBELSZCZYZNY w NORDIC WALKING. Impreza ta gromadzi pasjonatów „chodzenia z kijami” z całego regionu. Fenomenem i zachętą jest brak ograniczeń co do wieku. Ponadto widok dzieci maszerujących obok swych rówieśników, rodziców, wujków czy dziadków – niezapomniany. Jest to bowiem sposób na wspólne spędzanie czasu, niekończące się rozmowy, umacnianie więzi i budowanie relacji. Nawet padający z nieba deszcz nie studzi zapału, tym bardziej że wcześniej czy później na niebie zazwyczaj pojawia się słońce. Trudno też niezgodzie się ze stwierdzeniem, że hartowanie organizmu poprzez uprawianie sportu gwarantuje dobrą formę na jesienne czy zimowe dni.

Podczas sobotnich zawodów nie zabrakło grupy reprezentującej Klub Aktywnych ART-FIT w Lubartowie: Halina Żeromska, Ilona Skałecka, Krystyna Listosz, Hanna Wąsowicz, Teodozja Garbacz, Wiesława Barnat, Renata Stawinoga, Jarosław Czarnecki, Kamil Stawinoga. W roli sędziów na trasie zawodów nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwały przez kilka godzin Aleksandra Berger, Małgorzata Czarniecka i Andrzej Żeromski.

W półmaratonie wśród kobiet najwyższe miejsce na podium zajęła niezawodna Ilona Skałecka, która rozwijając swą sportową pasję i pokonując setki kilometrów na rowerze zawsze znajduje czas na „chodzenie z kijami”. Na trzecim miejscu wśród kobiet na dystansie 10 km znalazła się Halina Żeromska, dbająca o prawidłową technikę chodzenia i zawsze gotowa uczyć innych. W gronie mężczyzn w marszu na 5 km na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Czarnecki udowadniając tym samym, że warto żyć aktywnie.

Wiele radości dostarczył wszystkim najmłodszy uczestnik zespołu, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 Kamil Stawinoga, zachęcony do startów w zawodach przez aktywną mamę. Choć tym razem nie stanął na podium wśród rosłych siedemnastolatków, w wieku jedenastu lat uplasował się na czwartej pozycji w marszu na 5 kilometrów osiągając wynik 38,44. Chłopiec zadbał o to, by stających na podium zawodników identyfikowano z lubartowskim Klubem Aktywnych ART-FIT. Jego pomysłowość niech będzie zachętą dla dzieci i młodzieży do podjęcia tej formy aktywności i wspólnego świętowania na świeżym powietrzu.

Tego dnia w Białej Podlaskiej odbyło się także podsumowanie całego sezonu PUCHARU LUBELSZCZYZNY NORDIC WALKING pod nazwą „Lubelskie też chodzi”. Po zsumowaniu wyników pięciu startów w miejscowościach – Susiec, Lubartów, Łuków, Międzyrzec Podlaski i Biała Podlaska na podium stanęli:

Ilona Skałecka, II miejsce, półmaraton;

Halina Żeromska, II miejsce, 10 kilometrów;

Renata Stawinoga, II miejsce, 5 kilometrów;

Jarosław Czarnecki, II miejsce, 5 kilometrów.

W sumie z Białej Podlaskiej zawodnicy z Lubartowa przywieźli 7 pucharów. Wszyscy wyróżniali się w zawodach piękną techniką.