Pielgrzymi w Lubartowie w drodze na spotkanie z Ojcem Świętym

W środę 20 lipca przybyła do Lubartowa grupa pielgrzymów z Odessy i miasta Równe na Ukrainie. Późnym popołudniem zostali oficjalnie powitani w parafii św. Anny. Zostają do poniedziałku 25 lipca, aby wyruszyć na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Swiatowe Dni Mlodziezy w Lubartowie

Pielgrzymi będą spędzać czas w Lubartowie pod opieką kilkudziesięciu rodzin. W organizację ich pobytu włączyły się wspólnie z Parafią św. Anny lokalne samorządy – Miasto Lubartów, Gmina Lubartów i Powiat Lubartowski. Dzięki temu nasi goście otrzymają niezbędną pomoc, a także m.in. specjalne identyfikatory, koszulki, pamiątkowe pocztówki oraz folderki informacyjne o mieście Lubartów.

W czwartek 21 lipca planujemy spływ kajakowy oraz wizytę w Kozłówce – mówi ks. Krzysztof Krzaczek, opiekun Światywch Dni Młodzieży w Lubartowie. W piątek jedziemy do Lublina na ścieżkę edukacyjną Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Następnie wybieramy się na Stare Miasto. Będzie Eucharystia w Kościele Akademickim KUL, gdzie przebywał i modlił się Ojciec Święty Jan Paweł II. W sobotę wybieramy się na na Arenę Lublin. Tam odbędzie się międzynarodowy Marsz Wiary, będą artystyczne warsztaty, teatr, śpiew – zapraszamy wszystkich chętnych, wejściówki na to wydarzenie są do odebrania w parafiach – zachęca ks. Krzysztof.

W niedzielę pielgrzymi spędzą czas z lubartowskimi rodzinami. Po południu wybiorą się na Lubartowskie Annowanie organizowane przez Burmistrza Miasta Lubartów oraz Parafię św. Anny.

Aleksandra Jędryszka