Pierwsza Edycja Lubartowskiego Maratonu Turystycznego za nami

W dniach 10 – 11 lipca 2021 odbył się „Lubartowski Maraton Turystyczny” zorganizowany z okazji 5-lecia istnienia Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu. Pierwszego dnia imprezy uczestnicy brali udział w spływie kajakowym, drugiego mogli przejechać rowerem wybraną trasę.

W sobotę o godzinie 9:00 na parkingu przy stadionie MOSiR w Lubartowie zebrała się grupa 43 kajakarzy. Po podpisaniu listy autokar zawiózł nas do Zawieprzyc, na miejsce startu. Wypłynęliśmy w kierunku Lubartowa, zatrzymując się w Wólce Rokickiej, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Każdy uczestnik otrzymał dodatkowo pamiątkę – pływający brelok do kluczy. Po posiłku i odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Na mecie na chętnych czekało kolejne ognisko.

Kolejny dzień rozpoczął się o godzinie 9:00 zbiórką rowerzystów na Rynku w Lubartowie. Każdy otrzymał „pakiet startowy” w postaci napoju energetycznego, karty kontrolnej oraz breloczka – tym razem w kształcie roweru. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy – krótszą liczącą 50 km oraz dłuższą – 100 km. Prowadziły one z Lubartowa przez Czerwonkę, Kozłówkę, Biadaczkę, Wolę Przybysławską, Stoczek, Nasutów, Kopaninę z powrotem do Lubartowa. W każdej z tych miejscowości był zlokalizowany punkt kontrolny, który uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć i udokumentować to poprzez przybicie pieczątki na karcie kontrolnej. Na dłuższej trasie, w Woli Przybysławskiej zlokalizowano punkt żywieniowy. Na mecie rajdu, czyli tzw. Plaży Żydowskiej w Lubartowie, rowerzyści mogli odpocząć przy ognisku. Na koniec imprezy uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale.

Impreza w której przez dwa dni wzięło udział prawie sto osób została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Województwa Lubelskiego, Powiatu Lubartowskiego oraz Miasta Lubartów.

Więcej zdjęć z kajaków znajduje się [tutaj] a z rowerów [tutaj]. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaufanie. Mamy nadzieję że Wydarzenie się podobało i będą Państwo częściej brali udział w naszych rajdach. Najbliższa okazja już w niedzielę 1go sierpnia. Tego dnia organizujemy IV edycję Patriotycznego Rajdu Rowerowego. Więcej informacji w wydarzeniu [Rowerowy Lubartów].

Autor: Katarzyna Zglejszewska